Võisteldi automaatrelvaga AK4 ja püstoliga Glock P80. Automaatrelvaga lasti 3x10 (lamades, püsti ja põlvelt) ning lisaks võistkondlikule arvestusele võisteldi ka individuaalselt. Püstoli harjutuses toimus ainult võistkondlik arvestus. Lisaks olid korraldajad välja mõelnud kaks meelelahutuslikumat lisaülesannet, millest ühes võeti mõõtu meditsiiniteadmistes ja teises lasti sileraudse jahipüssiga puruks taldrikuid (millest osa kahjuks või õnneks jäid terveks). Jahipüssist laskmine oli paljudele naistele esmakordne kogemus.
Teiseks tuli Alutaguse võistkond 1183 silmaga (koosseisus Jekaterina Tihhomirova, Kristina Polunina, Natalja Skvortsova, Katrin Smirnova) ja kolmandaks Tallinna ringkond 1086 silmaga (koosseisus Anu Asu, Külli Davel, Sirle Baldesport-Märss, Berit Cavegn). | ||
Harjutuses 1 ehk automaatrelvast AK4 laskmises oli parim Tartu võistkond (1054 silma), teine Alutaguse (1030 silma) ja kolmas Tallinn (951 silma). Harjutuses 2 ehk püstoli Glock P80 laskmises oli parim Alutaguse (153 silma), teine Tartu (148 silma) ja kolmas Tallinn (135 silma).
Naiskodukaitse karikavõistlusel lahingrelvadest laskmises võisteldi endise Kaitseliidu ülema kindralmajor Riho Ühtegi poolt 2020. aastal annetatud rändkarika nimel. Karikavõistlus toimub igal aastal erinevas Naiskodukaitse ringkonnas. Sel aastal korraldas võistlust Naiskodukaitse Lääne ringkond koostöös Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna ja Lihula üksikkompaniiga.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on naiste kaasamine riigikaitsesse ning laiemalt kogu ühiskonna turvalisemaks muutmisse. Igal liikmel on kindel roll kriisi- ja sõjaajal. Naiskodukaitsjad saavad osaleda sõjalises riigikaitses, kuuludes Kaitseliidu poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 3800 liiget.
Ülle Raavel, NKK Haapsalu jaoskonna toetajaliige, võistluse protokollija | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale