Naiskodukaitsjad avavad fotonäitused kõigis Eesti maakondades. Sellega antakse avalöök tänavu 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele. Näituseprojekt kannab sõnumit, et Naiskodukaitse katab ühtse ja aina tiheneva turvavaibana kogu riiki ning tagab, et meie linnades ja külades on naised, kes oskavad erinevates olukordades toime tulla, aidata oma perekonda ja tuttavaid. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul esitlevad fotonäitused väikest läbilõiget Naiskodukaitse olemusest: annavad tunnistust, et väärtustatakse oma minevikku, ent samas ollakse pidevas arengus. „Eesti riigi kaitse sõltub meist kõigist, meestest ja naistest. Tänu Naiskodukaitsele on ligi 2500 naist vabatahtlikult panustamas turvalisemasse Eestisse. Me oleme uhked ja täname kõiki oma vabatahtlikke liikmeid,“ sõnas Tooming. | ||
Visad tegutsejad | ||
Tunnustus vapratele Naiskodukaitsjad panustavad kõikvõimalikesse riigikaitselistesse ja heategevuslikesse projektidesse. Üheks neist on näiteks veteranide toetuskampaania „Anname au!“. Lisaks on naised mitmeid aastaid saatnud välismissioonidel teenivatele Eesti kaitseväelastele ja Ukrainas võitlejatele kudumeid. Aprillis toimuvasse sinilille heategevuskampaaniasse panustavad sajad naiskodukaitsjad, nende hulgas ka Jõgeva ringkonna naised. Tänu kohalike naiste panusele jõuab heategevuskampaania igaühe kodukanti ning töökohta. Fotonäituseltki leiab pildi, kus naiskodukaitsjad sinililli müüvad. Triinu Küünal selgitas, et kampaaniaga toetatakse Eesti taasiseseisvumise aja veterane, kes seisavad meie riigi iseseisvuse eest. „Need veteranid on võidelnud sõjalistel operatsioonidel nii Iraagis, Afganistanis, Liibüas kui mujal,“ täpsustas Küünal. Rändnäituste fotod on ringkonnapõhised ning kogu aasta jooksul liigub ülespanek ringi mööda kodumaakonda. Märtsis saab näitust vaadata Puurmani mõisakoolis, aprillis Sadala rahvamajas, mais-juunis Kalevipoja Kojas, juulis Kuremaa veskis, augustis Elistvere loomapargis, septembris Palamuse rahvamajas, oktoobris Mustvees, novembris Jõgeva kultuurikeskuses ja detsembris Põltsamaal.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale