Terve juulikuu saavad doonorid Regionaalhaigla verekeskuses küpsise ja mahla kõrvale tutvuda Naiskodukaitse fotonäitusega. Näitus kajastab naiskodukaitsjate erinevaid tegevusi ning on üks tänavu 90 aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustest. Naiskodukaitse koondab endas liikmeid, kes tunnevad vastutust isamaa ja ühiskonna ees ning naiskodukaitsjatele on ka doonorlus kindlasti südameasi. On ju vereloovutus kõige lihtsam ning kiirem viis oma kogukonna turvalisusesse panustada, lisaks on see jõukohane heategu väga paljudele täiskasvanutele. |
Neljandal juulil käisid Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskusega tutvumas ning verd loovutamas – mõni esimest, mõni aga 23ndat korda, ühel loovutajal saab sügisel aga lausa 75 vereloovutust kokku. Tundus, et nii mõnelgi kripeldas südamel küsimus, kas ikka iga vereloovutaja veri kasutatud saab ning ega doonori panus ometi raisku ei lähe. Oli tore teada saada, et pea kõik kasutatakse ära ning iga doonor võib tõesti öelda, et ta on elupäästja. |
Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat (püsidoonorina saab verd loovutada 65. eluaastani). Kahe vereloovutuse vahe on minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.
Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eelmisel aastal tehti Eestis vereülekandeid ligi 18 000 patsiendile.
Verekeskus (Ädala 2) on avatud E, R 8-16, T-N 11-19 ning DoonoriFoorum (Narva mnt 5, Foorumi keskuse 4. korrusel) E-N 11-19, R 11-16.
Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale