Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev Me jäime ellu ehk 6. septembril korraldati juba viiendat korda Saaremaa ohutuspäeva. Kui eelmisel aastal näitasime Naiskodukaitse seost igapäevaturvalisusega, siis sel korral oli meie üldteemaks ellujäämine metsas. Rohkem pilte Ohutuspäevast leiab meie Facebooki galeriist ← Eelmine Tervislikud mudavannid ehk Vilsandi orienteerumismatk Järgmine → Seitsmes Reeküla matk viis jälle Lapimaale Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev

Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev

Eve Tuisk, Saaremaa rk

6. septembril korraldati juba viiendat korda Saaremaa ohutuspäeva. Kui eelmisel aastal näitasime Naiskodukaitse seost igapäevaturvalisusega, siis sel korral oli meie üldteemaks ellujäämine metsas.

Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev
Ohutuspäeval Raiekivi säärel. Foto: Kadri Paomees
Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev
Metsas saab ka hommikusöögiks pannkooke küpsetada. Foto: Kadri Paomees

Üheskoos Kaitseliidu ja noorkotkastega näitasime lihtsaid nippe, kuidas metsas toimetada ja ööd mööda saata ning kuidas elustada täiskasvanud inimest ja aidata imikut ning väikelast hingamisseiskuse korral. Kuna väljas oli ka sideauto ning telefoniliin ühendas erinevaid telklaid, siis otsustasime ka traditsioonilise peredele läbiviidava mängu sama teemaga siduda. Nii said perevõistkonnad sõnapusle kokku panna ja seejärel alternatiivsidet ehk keha kasutades selle edastada.

 

Instruktor Piret Paomees põhjendas selleaastast teemavalikut sooviga muuta meie kuvandit. „Me pole vaid kudujad ja kokad, vaid tegeleme ka muuga. Metsaturvalisus läheb kokku meie väärtustega. Peame hakkama saama igas olukorras. Samas on meile olulised nii eneseareng kui ka teiste oskuste ja teadmiste täiendamine, et olla paremad ja teadlikumad, kuidas hakkama saada“.

 

Ürituse peakorraldaja, päästeameti Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhtivspetsialist Kätlin Poopuu sõnul korraldab ta ohutuspäeva selleks, et „oleks see üks koht ja üks päev, kus kõik asutused, kes saavad meie elu ja keskkonda turvalisemaks muuta, oleks korraga kohal. Ja võib-olla tuleb perepäevale ka see inimene, kes muidu ei saaks infot ei koduse tuleohutuse, sõltuvusainete, esmaabi või metsas ellujäämise kohta.“

 

Põhjus, miks kaastakse üritusele Naiskodukaitse, on tema sõnul lihtne: „Üks tähis osa selliste ürituste planeerimisel on see, kellega koos sa seda teed. Tänu tööle on minu teele sattunud palju vahvaid ja tublisid mehi, naisi ja noori, ilma kelleta oleks mul võimatu oma tööd teha. Näiteks Raivo Kaitseliidust ja Piret, Eve, Mare, Evely jne Naiskodukaitsest, Lii, Merle, Ingrid jne Kodutütardest ja nii edasi ja nii edasi. Kindlasti teeme koostööd ka järgnevatel aastatel ja kindlasti veel sel aastal on meil eakatele suunatud infopäev Kaitse Eite, Aita Taati, mida teeme ka suuresti koostöös Naiskodukaitse ja Kaitseliiduga.“

Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev
Mida kõike sisaldab ellujäämiskarp? Foto: Kadri Paomees

 

Esmaabist ohutuspäeval annab ülevaate Mare Kirr, Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine, esmaabiinstruktor


Eestis sureb igal aastal inimeste juuresolekul südame äkksurma kuni 700 inimest. Statistika näitab, et keskmiselt ainult 30% juhtudest kasutavad juuresviibijad enne kiirabi tulekut elustamisvõtteid. Kuid ellujäämise võimalus on alla 10%, kui elustamisvõtteid kohe ei rakendata.

 

Selleks, et saada teadmisi ja oskusi esmaabi – ja elustamisõpetuse vallas, toimus praktiline õppepäev Kuressaares Raiekivi säärel, järjekordsel ohutuspäeval. Kuidas elustada täiskasvanud inimest ja kuidas aidata imikut ning väikelast hingamisseiskuse korral, seda õpetasid Kaitseliidu Saaremaa maleva naiskodukaitse meditsiinirühma liikmed.

 

Hea meel on tõdeda, et järjest rohkem tuntakse huvi ning väärtustatakse teadmisi erakorraliste seisundite puhul abi andmise vajadusest. Neid teadmisi peaksime oskama rakendada kõik. Kolm tundi läks lennates, sest õppureid oli palju, eriti noori. Suure huviga kuulati ja taheti ise katsed korralikult sooritada. Eesmärk oli teadmiste jagamine ja ilma praktilise oskuseta ei lahkunud keegi. Vahvaks boonuseks oli sooritamisel saadav tempel, mis andis võimaluse osaleda auhindade loosimisel. Ka kõige väiksemad poisid ja tüdrukud said teada, kus asub nende süda ja kui palju peab see väike elund tööd tegema. Oli üks vahva teadmiste jagamise ja saamise päev!

Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev
Huvi elustamise õppimise vastu oli väga suur. Foto: Kadri Paomees

Käitumisjuhis täiskasvanud inimese abistamiseks

Tunnistaja reageerimine: eeldatava südame äkksurma korral hinda teadvust ja hingamist (10 sek), teadvusetuse ja mitte normaalse hingamise korral kutsu esmaselt abi (112)-call first.

A-B-C C-A-B. Kvaliteetne kaudne südamemassaa¾ (SM) (rindkere kompressioonid 5 - 6cm, kompressioon = dekompressioon ja sagedusega vähemalt 100, kuid mitte üle 120 k/min, SM+KKV vahekorras 30:2).



 

Rohkem pilte Ohutuspäevast leiab meie Facebooki galeriist

FastLion CMS

Me jäime ellu ehk

Me jäime ellu ehk

Ohutuspäeval Raiekivi säärel Foto: Kadri Paomees Metsas saab ka hommikusöögiks pannkooke küpsetada 6. septembril korraldati juba viiendat korda Saaremaa ohutuspäeva. Kui eelmisel aastal näitasime Naiskodukaitse seost igapäevaturvalisusega, siis sel korral oli meie üldteemaks ellujäämine metsas.

Me jäime ellu ehk Juubelihõnguline Saaremaa ohutuspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse