Juuniküüditamise ohvriteks olid eelkõige Eesti Vabariigi arengusse ja riigi iseseisvusse panustanud inimesed – hinnanguliselt 10 000 Eesti kodanikku, keda peeti Eesti riigis ohuks NSVL-i okupatsiooni püsima jäämisele, ohtlikult aktiivseteks ja isamaalisteks.
Nende hulgas oli palju kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kes eelneva 20 aasta jooksul olid panustanud Eesti riigi kaitsevõimekuse arendamisse.
Austusest ja püüdes omalt poolt panustada Eesti rahva ajaloolise mälu säilimisse on Naiskodukaitse ellu kutsunud mälestusürituse „Ma ei unusta Sind!“. Meenutamaks vägivaldselt peale surutud teekonda teadmatusse, mis tabas ootamatult neid, kes olid oma lojaalsust Eesti Vabariigile väljendanud.
Mälestusüritust „Ma ei unusta Sind!“ teostatakse tänavu neljandat korda. 326 laternaposti erinevates raudteejaamades üle Eesti saavad mälestuslindid, mille kogupikkus on lausa 1630 meetrit.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale