Kuidas võistluseks olid ettevalmistunud? Mismoodi end nö lainele saad?
Ootasin rajaleminekut põnevusega ning uskusin, et sellest saab üks järjekordne mäletamist väärt võistlus (nii see ka oli). Kuna teadsin, et mu võistkonnakaaslasteks olid naised, kes olid ka varem koormusmatkast osa võtnud, siis oli olemas ka kindlustunne enne rajale minekut. Eraldi spetsiaalselt ma matkaks ei valmistunud, kuna eksamiperioodi tõttu ei olnud selleks aega. Usun, et tavapärasest liikumisharjumusest olin füüsiliselt valmistunud piisavalt, et rada edukalt läbida. Vaimselt olen alati sellisteks seiklusteks valmis. Vivika (seitsmes koormusmatk): Kui sel aastal Maili mind taaskord rajale kutsus, ei olnud ma mõttest üldse vaimustunud. Enesekindlus oli kadunud, aga Maili entusiasm jõudis ühel hetkel minuni ja otsustasin minna. Tiia (neljas koormusmatk): | ||
Mis või kes enim üllatas? Maili: Enim üllatas meie II koht! Stella-Mai: Kindlasti üllatas see, et me ei jäänud kordagi vastutegevusele vahele. Vivika: Piirkond kuhu me sattusime, oli viimastel aastatel kaotanud väga suurel hulgal metsi, mille tõttu kaart ja maastik olid erinevad. Seega trassi planeerides pidime palju kordi tõdema, et vastutegevuse eest ei olegi kuhugi peitu pugeda - kaardil lubatud metsamassiivi asemel laiub lagendik. Samuti oli üle ootuste palju keelutsoone, nii et ühel hetkel olime ninapidi põlde uurimas, mis seal kasvamas ja kas on keeluala või mitte. Kuna karistus oli eksimise korral karm, siis pelgasime ka põlluääres liikuda. Tiia: Kõige suurem üllatus oli see , et meie kes me läksime matka nautima, et meie tegevus ja teadmised hinnati teise koha vääriliselt.
| ||
Kuidas hindad läbiviidud kontrollpunkte? Stella-Mai: Mina jäin rahule kõikide kontrollpunktidega. Kõige rohkem meeldisid mulle laskmine, takistusrada (mis oli kindlasti ka kõige meeldejäävaim) ning kanuusõit. Kõige keerulisemaks osutus relvade punkt, sain esmakordselt relva salve kokku panna. Vivika: Esimese hooga tuleb meelde kõige keerulisem ülesanne, mis pani proovile meie sõjalised teadmised üksuste suuruse ja tehnika osas. Õhust oli filmitud üksust ja meie ülesanne oli kokku lugeda, mis tehnikat me nägime, mis tehnika see on, mis üksusega on tegemist. Vaatasime seda filmi põnevil pilguga, aga mingit väärtuslikku informatsiooni ilmselt me välja lugeda ei suutnud. Enim meeldis ilmselt takistusrada, mis pani proovile tähelepanelikkuse, osavuse ning meeskonnatöö. Huvitav ja päevakajaline ja ellu kasulikku teadmist andis kaasa politseiülesanne. Rajal oli ka piinlikke hetki, need õppetunnid oleme ära õppinud ja taaselustama ei hakka :) Tiia: Läbiviidud kontrollpunktid olid mitmekesised. Oli ülesandeid, kus sai end kirutud, et seda või teist tarkust kodus üle ei korranud. Oli ka füüsiliselt raskeid, näiteks takistusrada, mis tundus algselt, et ei ole võimalik aga ometigi saime kõik hästi hakkama. Meeldejäävaim oli ehk meditsiin, mida oli koguni kahes punktis ja mis tegelikult on väga oluline mitte ainult koormusmatkal vaid ka igapäevases elus.
| ||
Millal uuesti rajale? Maili: Uuesti? Eks näis! Ühest küljest oleks tore, kui uusi ja noori tegijaid peale kasvaks. Aga ma ei ütle, et ma rohkem ei lähe. Vivika: Sügisel, kui türikad teevad patrullvõistluse 😊 Kes minuga tuleb? Tiia: Ei tea praegu, vaatan kuidas taastun.
| ||
Maili: Esindaja oli meil väga toetav ja motiveeriv. Kuna esindaja sai KPs vaatleja rollis olla, siis küllap oli tal närvesööv kõrvalt vaadata meie kohatist asjatundmatust, aga ta oli kogu aeg toetav. Vivika: Sügav kummardus Tiia ees, kes vaatamata tõsiselt valu tegevatele villidele vapralt lõpuni kulges! Aitäh, Stella-Maile, kes meile ikka ja jälle õige suuna kätte näitas! Tuhat tänu, Maili, motivatsiooni ja meeleolu hoidmast! Jäägu see meie vahele - aga üks korralik koormusmatk võiks lõppeda ikka takistusraja ja veetakistusega Stella-Mai: Esindajad olid vägagi abivalmid ning hoolivad. Üksteisele olid nad alati toeks. Kui arvestada läbitud raja raskust ja saadud tulemust, siis olid nad ikka väga tublid. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale