Tulevikuplaanid näitavad, et jaoskondades käib töö ja vile koos. Tuleb planeerida ja läbi viia erinevaid üritusi ning esindada Naiskodukaitset nii kodukandis kui mujal.
Jaoskonna aktiivsuse valemis on põhiline element ÜHTSUS. Selle ümber veel palju teisi erinevaid märksõnu nagu sallivus, kokkuhoidvus, rõõmsameelsus. Merje: “Kui koos on tore olla, küllap siis ka tuleb akstiivsus.” Aktiivsus korda tugev organisatsiooonikultuur korda eesmärgipärane mitmekülgselt koolitatud liikmeskond korrutatuna tahtega panustada riigikaitsesse võrdubki aktiivne jaoskond. | ||
Siret toob välja, et jaoskonna tugevuseks on kõrge teotahe, kokkuhoidvus ja ühtne eesmärgipärane tegutsemine (eesmärgid2 + koostöö2) + toetav juhtimine = Roosna-Alliku jaoskond). Jaoskonna nõrkusteks on ajapuudus, mida panustada vabatahtlikule tegevusele. Ahvatlusi on rohkem kui aega tegutsemiseks.
Eve arvab, et Türi tugevuseks on olenemata sellest, et aktiivseid liikmeid on vähe, püsib entusiasm panustada ja tahe olla Naiskodukaitsja. Meele teeb mõrudaks kadunud hingede pikenev nimekiri. Tsitaat kolmekümmnendate Järva Maleva teatajast: “Oma puhketunde ohverdada kodukaitse tööle pole alati kerge ja tundub vahest isegi ülejõu Käivana. Kui tekib veel ka arusaamatusi, mis omavahelises suhtluses möödapääsmatu,siis tundub säärane töö päris tänamatu. Ja nii mõnigi on otsustanud - tehke teised,minule aitab.” Eve: “Jälle selline mõtlema panev koht....tundub ,et ajaga ei oleks nagu midagi muutunud.” Merje: “Paide naised on hakkajad ja planeerimiskoosolekutel lendavad ainult sädemed. Iga sõna ja mõte leiab alati üliägeda lõpptulemuse. Kahjuks on aktiivseid liikmeid vähe ja paljusid tuleb tikutulega otsida - ja neid häid tikke just puudu jääbki.” Kaili leiab, et naisted võiksid julgemalt proovida juhtivaid kohti organistatsioonis. Suureks tugevuseks peab ta jaoskonnas õhinapõhisust, kokkuhoidvust ja ühiskondlikku aktiivsust.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale