21. aprill 2011 – meile oli kingitud kõige kaunim kevadpäev, mis sellel kevadel siia maani anda on olnud. Ja mida meie sellega tegime? Panime autole hääled sisse, lükkasime toredate Kaitseliidu meeste abiga katlad ja puhta vee kanistrid käru peale, veidike toidukraami autosse ja põrutasime võpsikusse.
Kui nüüd veidi tõsisemalt rääkida, siis toimus sellel imekaunil kevadpäeval Piirsalu vanas raketibaasis Lääne-Eesti Päästekeskuse poolt korraldatud ühisõppus metsas. Vormi järgi vaadates oli kohal inimesi nii Päästeametist, Lääne-Eesti Vabatahtlikust Reservpäästerühmast kui ka Kaitseliidust. Kui need tublid mehed ja naised mässasid metsas metsatulekahju kustutamisega, siis meil tuli suure töö tegijate nälja kustutamise peale mõelda - seega mis muud, kui kateldele tuli alla ja suppi keetma.
Võrratu päike oli kõigile inimestele vist sellel päeval sära silma pannud, sest terve päeva jooksul ei kohanud ma ühtegi tusast nägu või inimest, kes oleks muidu pahas tujus olnud. Endamisi mõtlesin, et küll elu oleks ilus, kui päevast päeva vaid selliste inimestega koos peaksin olema.
Õppuse korraldajad tulid meie juurde vaikselt uurima, et mis suppi ka täna süüa saab? Meie instruktor Sveta pole muidugi suu peale kukkunud ja vastas, et: ”Männikäbidest ja kasepungadest on miskit kohe-kohe tulemas”! :) Tegelikult podises ühes potis korralik seljanka (selline, et lusikas seisab sees püsti ikka) ja teises tee- ja kohvivesi. Lükkasime aga tulele vunki juurde, sest korra käis õhust läbi küsimus, kas ikka jõuame õigeks ajaks toidu valmis – loomulikult jõudsime! Varsti juba Mare hõikas kavalal häälel: “Tuleb kolm meest – paremalt poolt”! See oli märguanne, et tuleb supijagamiseks valmis olla.
Meestel-naistel kõhud täis söödetud, läksime ka ise nende tegemisi uudistama. Päästeamet oli üles pannud näidistelklaagri, mida saab kasutada nt metsatulekahju ajal, kui kustutustööd võtavad aega mitmeid pikki päevi ja öid. Hüppasime sisse nö hügieenikonteinerisse, mille sissekäiku kaunistas väikese tornikesega armas punane telk, mis olevat mõeldud riiete vahetamiseks enne dušši alla minekut. Hügieenikonteiner ise oli varustatud kraanikausside, peeglite ja duššinurkadega, kus olid ideaalsed võimalused enda kasimiseks pärast ränka tööd.
Uudistasime ka telklaagri konteineri varustust, kust meiegi olime saanud omale nii supi jagamiseks kui söömiseks vajalikud lauad ja pingid ning imeilusat tibukollast telki, kuhu sai suurt väsimust välja puhkama minna (nt peale rasket kustutustööd metsas, sest telk oli varustatud mõnusate voodite ja magamiskottidega). Muidugi olime veidi edevad ka ja kukkusime pilte klõpsima nii endast kui nende tehnikast ja telklaagrist. Mehed vaatasid väikse muigega aga noh, nad said aru, et vaatamata lapilisele vormiriietusele elavad seal sees siiski naised. :) Mõni julgem poiss tuli ka ise pildi peale, vähe tagasihoidlikumad andsid oma abikäe aga toredate piltide tegemisel.
Aga nagu ikka, käib töö ja vile koos ning üsna varsti pannid jälle huugasid, et õppuse hindajaid ka pannkookidega kostidada. Oli tõeliselt ilus kevadpäev – aga uskuge mind, meiega koos olles on selliseid päevi palju veel ees!
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale