Konkursile esitati kokku 16 tegu, millest hindamiskomisjon valis välja viis. Aasta teo valimisel lähtus hindamiskomisjon järgmistest kriteeriumidest: eriline edu, vajalik ja kordaläinud suurüritus, oluline ehitis või loominguline saavutus, paik või asi, mida võib pidada 2022. aasta teoks.
„Üks korralik vabatahtlik organisatsioon saab olla edukas siis kui selle liikmed võtavad kätte ja teevad ära, selle asemel et oodata kui nende eest tehakse ja aasta teoga tunnustamegi neid tegijad, kes tegid ära ning on sellega teistele eeskujuks,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
„Aasta tegu 2022“ tiitel anti teiste hulgas välja kahele naiskodukaitsjale: * Signe Viggor Tartu ringkonnast: laskespordi edendamise eest Tartu ringkonnas. * Annely Koolmann Tallinna ringkonnast: organisatsiooniõpetuse ja välitoitlustuse instruktor ning Tallinna ringkonna kõige aktiivsem esinaine.
Lisaks said tiitli ka kaitseliitlane Sven Ernesaks, Noorte Kotkaste rühmapealik Sander Kukk ning kaitseliitlane Arpo Kullerkupp. Loe lisa Kaitseliidu kodulehelt.
Aasta teo nominente saavad esitada kõik Kaitseliidu liikmed ning sel korral esitati 16 tegu koos 19 tegijaga. Esitatutest tegi valiku ning tegi ettepanekud Kaitseliidu ülemale 10-liikmeline komisjon, mida juhib Kaitseliidu peastaabi ülem ning kuhu kuuluvad nais- ja noorteorganisatsioonide ja maakaitseringkondade esindajad ja Kaitseliidu veebel.
Kaitseliit hakkas aasta tegu välja kuulutama ülemöödunud aastal. Iga auhinnaga pärjatu saab mälestuseks Kaitseliidu logoga kuldmündi, millel on olemas nii reaalne väärtus, kuid mille emotsionaalne ning numismaatiline väärtus on peaaegu hindamatu. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale