Istuge maha ja analüüsige olukorda, säilitades rahu. Esiteks tuleb jõuda otsusele, kas jääte paigale ja ootate abi või püüate edasi liikudes iseseisvalt olukorrast välja tulla. Paigale jäämise kasuks tuleks otsustada kui:
Paigale jäädes:
| ||
4. Koguge varusid Varuge endale vett, küttematerjali, võimalusel midagi söödavat (mustikaid, maasikaid, pähkleid, sinikaid, muulukaid, pihlakaid, pohli, kuuse noored helerohelised võrsed jne). Võtke vaid neid söödavaid saadusi, mida Te kindlalt teate. Ärge minge oma peatuskohast kaugele, hoidke sellega silmsidet. Ärge kulutage liigselt ja asjatult energiat, ärge lobisege mobiiltelefoniga, võimalusel ärge jätke varumist pimeda peale. Säilitage rahu ja jääge ootele. | ||
Edasi liikudes käituge nii:
Kui Teie teekonnale sattus ette jõgi, siis ei soovita ületada jõge, millel on kas mudane põhi, kiire vool või sügav põhi. Põhja mõõtmiseks kasutage tokki, kui juba kaldas on vesi üle põlve, võib oletada, et jõgi on raskesti läbitav. Sellises olukorras tuleb teekond üle hinnata, sest üldiselt on piki jõekallast raske liikuda (tavaliselt ääristab jõekallast võpsik ja seal on ka märg ning palju putukaid), ent kõik sõltub maastikust. Igal juhul, kui on võimalik jätkata liikumist samas suunas, siis tuleb seda ka teha.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale