Reedel kell 16.15, nagu eelnevalt e-maili teel kokku lepitud, said kaks võhivõõrast neiut kokku „Kosmose” bussipeatuses, et asuda teele Harju Maleva poole. Äratundmisel said määravaks laiguline vorm ning suur seljakott. Kohale saabusime eri aegadel. Pidime laagrisse varustuse paika seadma. Instruktorid Kaus ja Põlma näitasid ette, kuidas rootsi telke üles panna. Kohe anti ka meile võimalus oma oskusi demonstreerida. Kui kõik olid kohale jõudnud, jaotasid instruktorid meid kahte jakku. Mõlemad jaod said esimeseks ülesandeks püstitada telgid ja mõlemil õnnestus see ka suurepäraselt. Instruktorid käisid mõlema jao juures ning rääkisid ka muud põnevat, mis telkide püstipanemisel võib ette tulla. Õhtul saime veel ülevaate, mis sõduril igapäevaselt kaasas peab olema ning kui raske see kõik on. Teine päev algas varajasel hommikul. Õppisime, kuidas edukalt varustust pakkida ning mis üldse tavavarustuse hulka kuulub. Igaühel oli ka võimalus proovida selga rakmeid ning seljakotti, mis kokku kaalusid ligi paarkümmend kilo. Instruktorid näitasid meile ette ka erinevaid võimalusi, kuidas iseseisvalt selle kõigega toime tulla. Leidus paar tugevat naist, kes suutsid pealtnäha kerge liigutusega 15 kg kaaluva koti üle pea visates selga saada. Puhkehetkele järgnes tõsisem õpe- miiniväli. Kahjuks sai pauku vähe, kuid see-eest olid kõik osalejad „potensiaalsed mõrvarid”, kuna suutsime ka ise miinid nii hästi maastikule ära peita, et ühel juhul jäi isegi üks miiniotsija teoreetiliselt oma jalalabadest ilma.
Pausi ajal uurisime instruktor Puusepalt oskuste kohta, mis metsas võiksid kasulikuks osutuda. Saimegi proovida lõkke tegemist magneesiumipulgaga. kasutades kase koort ja vatti. Siit ka õpetus- kosmeetikakotist leiab igaks elujuhtumiks alati midagi vajaminevat.Edasi tutvusime erinevate võimalustega, kuidas ümbritseva looduse sisse ära kaduda- kamuflaa¾. Mina ja Siiri olime mannekeenideks, keda instruktor määris ja okstega kattis ning lõpuks metsa ära paigutas. Avastades teineteises suurepärase retkepartneri, otsustasime Siiriga kahekesi orienteerumisele minna, millega õhtu jätkus. Kui kõik suunamõõtmised ja maastikumudelid teoorias selgeks said, läksimegi ise kompasside ning veepudelitega metsa. Kaheliikmeliste võistkondadena saime teele kümneminutiliste vahedega. Esimesed kaks punkti möödusid kiiresti, kuid kolmanda punkti leidmine oli arusaamatuse tõttu ilmvõimatu. Pärast üle tunni kestnud otsimist otsustasime helistada instruktoritele ning üle küsida koordinaadid. Ilmnes, et kõik võistkonnad olid 78 asemel lugenud 75. Seega olime ilmaaegu kõndinud linnulennult 6 kilomeetrit, kuid arvetades edasi-tagasi tuiamist, võis see vabalt olla ka 10 km. Jagudeülematena otsustasime kuni viimseni kõik punktid üles leida. Selleks kulus meil täpselt 5 tundi ning tagasi laagrisse jõudsime kell 00.30, kui enamus olid juba magama jäänud. Imestasime väga, kui ei leidnud jalgadelt ühtegi villi ning hommikul taaskord, kui jalad olid täiesti erksad ja mitte üldsegi väsinud. Kolmanda päeva hommikul liitusid meiega instruktorid Kährik ja Pääsuke. Järgnes relvaõpe, kus saime lahti võtta ja kokku panna Galil-i ja PM-i. Seekord oli meil ka võimalus terve PM-i salv kuule täis panna. Nii mõnigi sõrm sai selle tagajärjel kannatada. Viimaseks jäid käemärgid. Kui teoorias oli kõik selge, läksime neljaliikmeliste gruppidena metsa, kaasas automaadid, et ka praktikas õpitut läbi teha.
Kallistuste saatel jagati kõikidele õppuste lõppedes välja tunnistused ürituse eduka läbimise eest. Nii mõnigi rikkus oma küüned selle aja jooksul ning juuste olukorda ei tasu mainidagi, kuid suurepärane toit ja õhkkond ning ürituse korraldus jätsid meeldiva tunde. Arvan, et osavõtnud jäid üritusega väga rahule ning ootavad kannatamatult lisa. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale