Kohal viibisid Alutaguse ringkonna erinevatesse jaoskondadesse kuuluvad naised. Kõik osalejad said kokku 24.oktoobri õhtupoolikul, kus toimus kiire tutvustus ning asuti kohe innukalt koos õppima uut ja huvitavat.
Saabudes võttis meid vastu ringkonna esinaine Iive Rohtla ning juhatas meid magalasse, kuhu saime panna oma asjad ning liikuda edasi tegevustesse. Sõdurimoodul algas kõigepealt side õppimisega, kus jagas meile vajalikud õpimaterjalid ning tutvustati erinevaid reegleid vanem seersant Aldis Krüüts. Aeg möödus ruttu, kuna tegevused olid vägagi huvitavad ja pakkusid kõigile meelerahu. Õhtu saabudes läksime magalasse ning peatselt ka magama. Teisel päeval tegi meile ülevaate relvadest, relvade puhastamisest ja ohutusnõuetest leitnant Deiv Bogens. Kompassikasutamisest, orienteerumisest, maastikul liikumisest ja maskeerimisest tegid ülevaate nooremveebel Ivar Olesk ja nooremveebel Veiko Reino. Enne õhtusööki oli meil ka välispraktika, kus jagati meid kahte meeskonda ning anti ülesandeks läbida ette antud juhistega rada. Kõik tulid sellega väga hästi toime ja õhtu lõppes positiivselt kõigile.
Kolmandapäeva hommikul kohe pärast hommiku sööki näidati meile ette, kuidas pakitakse sõduri kotti, et kus taskus mis käib ja kuidas kõige käepärasem on kotti pakkida. Hiljem toimus meil kasutades eelmisel päeval õpitud oskusi orienteerumine maastikul. Meid viidi siis Jõhvi lähedal asuvasse metsa, kus jagati kaart ning seletati, kuidas edasi liikuda. Taaskord jagunesime siis kahte gruppi ja asusime liikuma kümne minutiliste vahedega. Kuna orienteerumismäng viis meid staapi, saime seal taas kõik kokku, kus esinaine I. Rohtla tegi kokkuvõtted, jagas tunnistused ning saatis kõik naised taas oma teed. Kõik kohal viibijad jäid väga rahule! | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale