Seekord käisime seiklemas juba neljandat korda. Geopeitus on rahvusvaheline mäng, mis viib sind tihtipeale senikäimata kohtadesse, mitmete vaatamisväärsuste juurde või muidu looduskaunitesse paikadesse ja tutvustab sulle nii mõndagi uut. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei näinud või mille olemasolust sa teadlikki polnud. Kogunesime pühapäeva hommikul Järve keskuse parklasse ning pärast juhendamist asusime teele. Esimene aare, mille nimeks oli „Kärumees“, peituski ühes n-ö kärude kokkukorjamise putkas. See, et hunnik naisi ja lapsi huviga putkat piidles ja uuris, võis võõrastele kindlasti väga huvitav vaatepilt olla. Aga otsisime ja otsisime ja lõpuks ka leidsime! Aarde paigutus oli geniaalne ning esimene mikroaare oligi meil leitud!
|
Teise aarde leidsime samuti kiiresti ning tundus, et sellise tempoga jõuame kärmelt õhtule. Selle aarde juures said soovijad karbist midagi võtta või sinna hoopis mingi väikse meene asemele panna. Eelnenud tempost hoolimata oli kolmanda aarde leidmiseks vaja meil rohkem otsimistööd teha, kuid õnneliku juhuse ja tähelepanelikkuse tagajärjel leidsime ka selle aarde lõpuks üles. Järgmise aarde juures pidime veidi nokitsema, vihjeks oli magnet ning kuigi leidsime ühe magneti, siis ei saanudki me aru, kas tegu oli kokkusattumusega, et seal oli magnet, segadusseajava tõigaga või hoopis millegi muuga. Igatahes leitud magnet ei juhatanud meid aardeni ning pidime edasi otsima. Samuti nõudis aarde leidmine häid ronimisoskuseid, aga muidugi leidsid selle kiired ja taiplikud lapsed üles. |
Seejärel suundusime "Vanaka" mäele, kus talvel saab kelguga alla lasta ning suvel liiva sees aardeid otsida. See oli juba korralik ettevõtmine, kuna mäe kaldenurk oli korralik. Leidsime aarde õnneks üles, kuigi see oli õigest kohast välja kukkunud. Panime oma nimed aarde juures olevale paberitükile kirja ning paigutasime kogu komplekti õigesse kohta tagasi.
|
Vahva seiklemise lõpetasime piknikuga pargis. Sellised motivatsiooniüritused on mõnusad vahepalad tavapärastele Naiskodukaitse õppustele ja tegevustele: need tõstavad kambavaimu ning tegutsemistahet, silmaringi laiendamisest rääkimata. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale