Tegevust ja uudistamist jagus igas eas inimestele. Päeva avasid Aivar Saarela Avinurme vallavanem ja Elle Vinni Naiskodukaitse instruktor. Tiina Raudmäe oli „päevaruupor“ ja andis teada, kus ja mis kellaajal midagi toimub.
Kodutütarde telgis sai valmistada kaarte. Lastetelgis, kus tegutses Anna, sai värvida kive, valmistada CD plaatidest unenäopeletajat, võistelda erinevates mängudes ja jõukatsumistes. Igale osavõtjale oli ka väike auhind, mis tekitas entusiasmi, et teeme veelkord,....
Lastele leidus veel mitmesugust muudki põnevat tegevust, nad said lustida atraktsioonidel, mida pakkus Virubatuut, saadi süüa suhkruvatti, pannkooke, maitsta karastusjooke, mida pakkusid naiskodukaitse naised, Avinurmest pärit Heli ja Virubatuudist Raivo koos abilistega. Laekvere neiud avasid ühes telgis näomaalingu salongi, kuhu tekkis kiirelt pikk järjekord, et ikka igaüks saaks just sellise kauni maalingu, mis süda sel hetkel ihaldas. |
Naiskodukaitse telgis oli kõige atraktiivsem tegevus maitseainete tundmise test. Inimene tuli ja sai ära arvata maitse ja toiduained. Laual oli 15 linast kotikest ja tuli tuvastada mis täpselt nende sees on. Veel oli meie telgis loterii. Iga loos võitis ja võita võis lõikelauast kuni lõngavihini. Jagati naiskodukaitset tutvustavaid voldikuid ja voldikuid ellujäämise teemadel. Samuti said huvilised kontrollida kirjalikku testi tehes, kas nad sobivad naiskodukaitsesse või siis millisesse erialagruppi nad meie organisatsioonis sobiksid. Parimad testitegijad said õnnekupongi, mille eest sai pannkoogi koos koduse moosi või meega. Liisi ja Iive poolt sai sõdurikatlas valmis ka maitsev supp, mida kõik soovijad süüa said. Peale supi pakkusime veel ka kohvi, teed, mahlajooki ning pannkooke, mille juurde sai igaüks ise valida, millist naiste tehtud kodumoosi juurde panna. Herilased olid muidugi esimesed moosinoolijad ja ka viimased.
Esmaabitelgis andis juhiseid ja näpunäiteid koos praktilise tegevusega naiskodukaitsja Siiri.
Maanteeamet tutvustas oma telgis turvavahendid ja kõik soovijad said enda teadmisi testitegemisel proovile panna.
Ida Prefektuuri telgis eesotsas Liivi Maalmaniga sai tutvuda politseiautoga, ametimeeste töövahenditega ja muidugi saadi paljudele küsimustele ka vastuseid. Mis kõige rohkem elevust tekitas – igaljuhul vahvad ja tublid politseikoerad. Kurikael sai kinnipeetud ja perepäev jätkus hoogsas meeleolus edasi.
Kohalik Avinurme Pritsimeeste Selts demonstreeris oma masinaid, töövahendeid ja ega siis veejugagi tulemata jäänud. Toitlustustelgis tekkis väike paanika lausa, et nüüd see meil kummuli kukub, kui päästemehed oma veejoa meie poole suunasid.
Kaitseliit tuli kohale oma rasketehnikaga, tutvustas relvi jm vahendeid. Lapsed said masinates käia ja oma silmaga uudistada, mis seal sees küll põnevat on. Päevanaelaks oli Kaitseliidu poolt korraldatud näidislahing, kus kõlasid nii lasud, tagaajamised ja värvilised tossupilved. Kaitseliidu meeste juhendamisel sai kätt harjutada täpsuslaskmises ja teavet selle kohta mis kaitseliidus tehakse ja kuidas nende ridadesse astuda saaks.
Huvilisi jagus iga telgi ja tegevuse juurde. Tublid olime, päev oli vahva ja igati korda läinud. Ka ilmataat soosis meid ja avas oma kraanid alles siis, kui üritus lõppema hakkas ning enamus telke ja atraktsioone olid juba turvaliselt kokku saadud panna.
Mine tea, mis järgmine aasta saab, ehk muutub Avinurme perepäev traditsiooniks ja kaasa lööb rohkem osalejad nii tegijate, kui huvitatute näol.
Suured tänud Avinurme vallale, kes aitas meid tehnikaga, vahenditega ja lasi kasutada staadioni. Südamlik tänu kõikidele tegutsejatele, kes oma panuse perepäeva õnnestumisele andsid. Aitäh kõikidele ametitele ja nende esindajatele, vabatahtlikele, kes sel päeval oma tegemisi tutvustasid ja oma panuse päeva õnnestumisele andsid.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale