Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse ringkonna taasasutasid - lühike pilguheit minevikku Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse Järgmisel aastal möödub 100 aastat KL Sakala maleva moodustamisest. Sel puhul on kohalikul ajaloohuvilisel, õpetajal ja kirjanikul Heiki Raudlal valmimas raamat Sakala maleva ajaloost. Siin on väike ülevaade NKK Sakala ringkonna taasasutamisest asjaosalise pilgu läbi. augustil 2016 ← Eelmine Kui mina hakkasin laulemaie Järgmine → Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse ringkonna taasasutasid - lühike pilguheit minevikku

Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse ringkonna taasasutasid - lühike pilguheit minevikku

Järgmisel aastal möödub 100 aastat KL Sakala maleva moodustamisest. Sel puhul on kohalikul ajaloohuvilisel, õpetajal ja kirjanikul Heiki Raudlal valmimas raamat Sakala maleva ajaloost. Siin on väike ülevaade NKK Sakala ringkonna taasasutamisest asjaosalise pilgu läbi.

Kaitseliidu Sakala malev koos Viljandi Naisliiduga avaldasid maakonna ajalehes „Sakala“ järgmise kuulutuse: „Viljandi Naiskodukaitse ootab aktiivseid ja ettevõtlikke naisi 8. juunil 1995.a. Jakobsoni t. 14 „. Kuulutuse peale tuli kohale kümmekond naist. Suurem osa neist lahkus kohe, kui kuulsid, et see on vabatahtlik organisatsioon, kus töötasu ei maksta. Alles jäid neli vabatahtlikku naist, kes soovisid Naiskodukaitsesse tegevliikmeteks astuda. Nendeks olid Riina Kängsepp, Katrin Kivistik, Astrid Toomel ja Helju Jaska. Samal päeval, see oligi 8. juunil, alustasime juba töiselt

Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse ringkonna taasasutasid - lühike pilguheit minevikku
1995. aasta KL suvepäevad Sännas. Vasakult kodutütar Sigrit Mark, naiskodukaitsjad Riina Kängsepp, Helju Jaska, Astrid Toomel ja Katrin Kivistik, kodutütar Karmen Pilk. Foto: Priit Silla

Koostasime ka kohe juunikuu tööplaani, mille sisse mahtusid nii lillede asetamine 14. juunil represseeritute mälestuskivi juures kui ka 23. juuni – Võidupüha – ürituste korraldamisele kaasaaitamine. Kohe toimus ka esinaise ja aseesinaise valimine. Esinaiseks valiti Riina Kängsepp, aseesinaiseks Katrin Kivistik. Siis tuli jutt sõjalisest osast, kuna ees olid Kaitseliidu päevad. Seal pidi KL Sakala maleva juurde taasloodud naiskodukaitset esindama 4-liikmeline võistkond. Ülesanneteks olid esmaabi andmine, granaadivise, automaadist täpsuse laskmine ning isetegevusprogrammiga esinemine.Kodutütardel olid omad tegevused. Malevat esindasid tublid kodutütred Sigrit Mark ja Karmen Pilk, kes anti ka meie, naiskodukaitsjate valvsate silmade hoole alla.

Tundub lausa uskumatuna, et meie, neli naist, kes tulid naiskodukaitset taasasutama, olime nii ühesuguste huvidega – huvi esmaabi, relvade, sõjatopograafia vastu. Loomulikult huvitusime nii Kaitseliidu kui Naiskodukaitse arengusuundadest. Nii kummaliselt sündiski Naiskodukaitse Sakalamaa ringkonna taastamine.
Vastne nelik hakkas agaralt tegutsema. 1995. aasta lõpuks oli meie seas juba 7 naist. Kuni esinaise Riina Kängsepa tagasiastumiseni 23. augustil 1996 toimus terve rida huvitavaid üritusi, milles osalesid kõik Sakala NKK naised.
Tänaseks päevaks on naiskodukaitse taasasutajad Riina Kängsepp, Katrin Kivistik ja Astrid Toomel KL Sakala maleva liikmed ja jätkavad oma tegevust formeerijatena.
Katrin Kivistik, KL Sakala malev 22. augustil 2016

FastLion CMS

Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse

Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse

Kaitseliidu Sakala malev koos Viljandi Naisliiduga avaldasid maakonna ajalehes „Sakala“ järgmise kuulutuse: „Viljandi Naiskodukaitse ootab aktiivseid ja ettevõtlikke naisi 8 juunil 1995 Järgmisel aastal möödub 100 aastat KL Sakala maleva moodustamisest. Sel puhul on kohalikul ajaloohuvilisel, õpetajal ja kirjanikul Heiki Raudlal valmimas raamat Sakala maleva ajaloost. Siin on väike ülevaade NKK Sakala ringkonna taasasutamisest asjaosalise pilgu läbi.

Kuidas Sakala naised Naiskodukaitse ringkonna taasasutasid - lühike pilguheit minevikku

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse