Osales 14 ringkonda ning esimeseks tuli Pärnumaa ringkond, teise koha saavutas Jõgeva ringkond ning auväärse kolmanda koha pälvis Põlva ringkond.
Kaks päeva kestnud võistlusel hinnati välikokkade toiduvalmistamise oskuste kõrval hügieeninõuete täitmist, ohutust, kokkuhoidlikkust ja täpsust, aga ka meeskonna koostöövõimet, teravat silma ja kiirust. Kõige ajamahukam ja kaalukam ülesanne oli välikatlal õhtusöögi valmistamine, kusjuures portsude suurus, arv ja valmimisaeg olid täpselt ette määratud. Varem ettetellitud toiduainetest tuli valmistada õhtusöök 30 inimesele ja seejuures pidi 150-grammised portsud välja jagama ilma kaalu abita. ®ürii ja kohtunikud hindasid toidu maitse kõrval rangelt hügieeninõuetest kinnipidamist, portsude suurust ja seda, kas valmistatud kogus oli täpne.
Kuna välitingimustes toitlustamine sujub edukalt vaid siis, kui kogu tiim on pühendunud ühiste eesmärkide täitmisele, keskendus võistlus seekord suurel määral just koostöö hindamisele. Võistlejad pidid lahendama meeskonnatöö ülesande, milleks oli kinnisilmi välikatla poti tassimine, suunisteks vaid tiimikaaslaste sõnalised käsklused. Lisaks peab üks hea välikokk olema ka piisavalt osav täpsuskütt, et vajadusel oma üksus vastase käest päästa. Selle oskuse parim selgitati välja airsofti relvadest täpsust lastes. | ||
Lisaks tuli panna teadmised proovile teooria tundmises, koostatud maketil vajasid väljaselgitamist köögi paiknemise vead ning ei puudunud ka kirjalik test. Kuna pimedus on Eestimaal varajane saabuja ning tuleb ette, et metsas toitu maitsestades muudmoodi kui nina kasutades enam aru ei saa, millise maitseainega tegu, said võistlejad üllatusülesandena kinnisilmi maitseaineid nuusutades ära arvata, millega tegu.
Esimese võistluspäeva õhtul said osalejad reaalselt süüa teha. Varasemalt kodutööna ettevalmistatud menüüde ja kalkulatsioonide järgi valmistati toitu kaitseliitlastele, kes otse metsast õppuselt naasnutena hindasid söödud roogasid ning selgitasid välja oma lemmiktoidud.
Välitoitlustuse erialavõistlus toimub iga kahe aasta järel ning seal osalevad Naiskodukaitse vabatahtlikud välikokad.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale