Mentorlusprogrammi koordinaatoritel Riina Kütil ja Marilin Prantsil on koolitustel alati midagi huvitavat plaanis – nii ka seekord.
Esimese ülesandena tegime Riina eestvedamisel nn kõvaketta puhastuse. Selles meenutasime, mida olulist on kellelgi hetkel elus tegemata ja kirja tuli panna ka kõik, mis on seoses mentorlusega tegemata. Ja tõesti – kirjapanek aitab mõtteid korrastada!
Järgmine ülesanne oli vähese ajaga võimalikult paljudega tuttavaks saamine. Siin ilmnes korrapära, kus kõigepealt tutvutakse lähemal oleva inimesega (kuulaja-rääkija rollid), siis kolmesed grupid (uus liituja kahese grupiga) ja suuremad grupid (grupiga liituja saab võtta lihtsalt kuulaja rolli, sest energia on vähenenud). Mentor on ennastjuhtiv ja seega oli harjutusest saadud kogemus meile oluline. | ||
Kursuse käigus leidsid vastused nii mõnedki küsimused aruandluse, dokumentatsiooni jm kohta.
Mentor on võrreldav taksojuhiga, kes võtab peale reisija, kaardistab eesmärgi ja viib kohale. Praktiliselt saime seda harjutada treeningul, kus osalejad jaotati mustadeks ja valgeteks lammasteks vastavalt suurematele või vähematele kogemustele mentorluse alal. Valged lambad proovisid mentori ja mustad lambad mentee rolli. Siinjuures pidi jääma iseendaks. Päris põnev oli kaaskursuslastega kaasa mõelda, sest nagu inimesed on erinevad, on ka situatsioonid nii erinevad. Analüüs heatahtlike grupikaaslaste ja instruktori poolt on ju edasiviiv jõud.
Päeva lõppedes heitsime pilgu mentorluse osale Naiskodukaitse kodulehel, siseveebis ja Iliase kogukonnas.
Suured tänud Teile, Marilin ja Riina, meeldejääva ja õpetliku päeva eest! Saime uusi teadmisi ja oskusi, kuidas jätkata oma tegevust mentorina. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale