Selleks, et seda ei juhtuks, tuleb osata vältida ohtusid ning ennetada neid juba eos. Männikul, Harju malevas toimus 19. jaanuaril toiduhügieenikoolitus. Osalejateks olid Tallinna, Rapla ja Harju ringkondade naised. Aet Kala Harju ringkonnast õpetas meile, mis on õige ja mis on vale, millised ohud meid üldse varitsevad köögis ja kuidas vältida riske. |
Tund algas pisikese šokiteraapiaga, nägime fotosid erinevates võimalikest tegelastest meie toiduainetes: väike uss kalal, mäda lihal või hiir saias. Saime teada, millised mikroorganisme peame kartma ning kuidas nende tekkimist ja paljunemist vältida. Saime ajusid ragistada nii iseseisvalt kui ka rühmatööna.
Lõpetuseks tegime kõik testi, kas kõik õpitu ka kinnistus ning edukalt testi läbinud said uhkusega tunnistuse omanikuks. Õppisin palju ning tean kuidas toitu valida, ladustada, valmistada, säilitada ning ka taaskasutada ja hävitada. Omandatud oskusi saan kasutada nii kodus kui ka metsas Naiskodukaitse või Kaitseliidu ürituste toitlustamisel.
Kujutage ette, et olete toitlustamas näiteks 300 võitlejat ning neid tabab toidumürgitus või düsenteeria, põhjuseks teie lohakas toidu käitlemine? Kes siis riiki kaitseb? Selleks, et seda ei juhtuks ja ka Sina teaksid täpselt kuidas, mis ja milleks - soovitan kõigil läbida sama koolitus!
Lõpetuseks kuldreegel: PESE KÄSI, PESE KÄSI, PESE KÄSI! | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale