Maabunud Muhumaal algas sõit Meedla külla, kus asub võõrustaja, Harju ringkonna ja kultuurigrupi liikme Järvi Kirsi võrratu suvekodu.
Julgen väita, et enamikul assotsieerub sõnadega suvi ja Saaremaa ka sõna puhkus. Meil oli seekord töine väljasõit. Eesmärk oli vaadata üle kultuurigrupi tööplaan, koguda ideid eelseisvate ürituste korraldamiseks ja teha tulevikuplaane ning tutvuda Saaremaa ringkonna kultuurigrupiga.
Saarlastega kohtusime laupäeval. Esmalt tutvustas Saaremaa ringkonna instruktor Piret Paomees ringkonna ja erialagruppide tegevust ning maleva hoonet. Seejärel andis Eve Tuisk ülevaate avalike suhete ja kultuurigrupi tööst (need toimivad praegu koos), samas loodavad saarlased, et kohe-kohe toimub lahutus ja loodud saab kultuurigrupp.
Pärast vestlusringi külastasime ühiselt Kudjape kalmistut, kus asetati küünlad ja pärg teeneka naiskodukaitsja Rita Loeli hauale. Rita oli nii Harju kui Saaremaa ringkonna taasasutaja ja esinaine.
Seejärel asusime Saaremaa ringkonna ettevalmistatud ringsõidule. Külastasime Salme külas asuvat Suure Tõllu raiesmaa matkarada, kus sai jõudu ja osavust proovida erinevate vägilasega seotud takistuste juures. Rajal olid legenditahvlitega varustatud punktid kiikumiseks, tasakaaluharjutusteks ja jõukatsumiseks. Raja lähedusse jäi ka Salme külaplats tantsulavaga ja kui kulturnikud koos, siis ei saa ju tühja tantsulava vaadata - võeti üles laul ja tehti üks uljas Kaerajaan.
| ||||
Külastasime ka Salme muinaslaeva leiukohta, kuhu on rajatud laeva suurusest aimu andev betoonist pinkide rivi. Salme muinaslaeva vrakk on vanim Eestist leitud laevavrakk, mis on pärit 8. sajandist.
Sõrve sääre tipus saime pikksilma abil uudistada merikotkaid ja hülgeid. Sõrve külastuskeskuses oli avatud Naiskodukaitse 90. aasta juubelile pühendatud näitus.
Nii reede kui laupäeva õhtud kujunesid pikaks ja töiseks. Reedel vaatasime üle esimese poolaasta tööplaani ja tõdesime, et oleme koostanud reaalse plaani ja suutnud seda täita. Lisaks täiendasime teise poolaasta tööplaani. Laupäeva õhtul tegime tulevikuplaane ning ideekorje eelseisvate ürituste paremaks korraldamiseks. Õhtu oli viljakas ja neid vilju saate tulevikus maitsta.
Pühapäevasel koduteel saime osa avatud talude päevast. Külastasime Saksa talupoodi, kus õpitoas oli võimalik teha mahejäätist, piimandusega tegelevat Uustla mahetalu ning GoodKaarma seebikoda.
Harju ringkonna esinaine Jane Suu: „Tänan kultuurigruppi juhti Marinat, kes mind sellele toredale reisile kaasa kutsus. Harju ringkonna kultuurigrupi naised on ägedad naeruhimulised ideede genereerijad ja ootan põnevusega järgmisi kultuurigrupi poolt ellu kutsutud etteasteid, nii tantse, laulmist, näidendeid jpmt“.
Kultuurigrupi liige, Lana Toomvap:„Väljasõidu/vabaõhukoosoleku väga suur pluss oli see, et keegi ei kiirustanud koju, mõeldi koos ja kaasa 100 protsenti. Saime nelja seina vahelt välja ja ka ideed tulid raamist välja.“ | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale