Staabiassistendi baaskursusel avaldas soovi osaleda 38 naist 13st ringkonnast, mis on kokku kaks kursusetäit õppureid. Seepärast tuligi vastu võtta otsus, kas jätta väga paljud ukse taha või korraldada lisaks algselt Võrru planeeritud kursusele ka paralleelne kursus Pärnus. Tänu Pärnumaa maleva vastutulelikele kaitseliitlastele, kelle üllas suhtumine, et kuidas me omasid ikka hätta jätame, see kursus nüüd kahes linnas korraga toimuma saabki. Võrus viivad õppetööd läbi Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukooli instruktorid.
Staabiassistendi baaskursus on värskelt 2014. aasta lõpus revalveeritud. Uues kursusekavas on võrreldes varasemaga suurendatud ainete mahtusid ning sideõppele on lisandunud elektroonilise informatsiooni haldamise teema.
Baaskursuse lõpetanu on suuteline täitma staabiassistendi ülesandeid kiiresti muutuvates oludes sõja- ja rahuaja üksuste ja allüksuste staapide erinevates sektsioonides.
Naiskodukaitses on võimalik staabiassistendiks õppida juba alates 2003. aastast. Vajadus staabiassistentide järele on järjest tõusnud. Staabitöö kogemusi on käidud saamas ka piiri taga Rootsis, osaletud on mitmel rahvusvahelisel suurõppusel, Erna baaslaagri staabis, Kevadtormil ja malevate õppustel ning reservõppekogunemistel. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale