Naiskodukaitsjaid hakati kohe aktiivselt rakendama, muuhulgas Ernakese retke kohtunikuna . Moonika vaimustus noorte huvitavast ja mitmekülgsest tegevusest . See andis tõuke tütarde Keili ja Tähti liitumiseks kodutütarde grupiga 2002.aastal. Ema süda oli rahul, et lapsed olid hoitud, õpetatud ning heades kätes - noortejuhte võis usaldada.
Moonika rõhutab, et prioriteedid peavad olema paigas – esimesel kohal peab olema pere, teisel töö ja kolmandal Kaitseliit. „Pere peab olema toetav, et Naiskodukaitse asju naudinguga teha“.
Kui teismeeas kasvavad paljud lapsed oma vanematest lahku, siis nende peres nii ei olnud – koos veedetud nädalavahetused, toimetulek ebamugavates olukordades ja enda proovilepanekud on nad muutnud väga lähedaseks. „Seda poleks meile andnud ükski teine organisatsioon“.
Naiskodukaitses osalemine on Moonikale andnud tunduvalt rohkem, kui ta lootis. Kodutütarde organisatsioonist Naiskodukaitsesse astumine oli Keili ja Tähti jaoks loomulik valik - Naiskodukaitse pole nende jaoks hobi, vaid elustiil. Tüdrukud naeravad, et lisaks kõigele muule on nad tänu organisatsioonile leidnud abikaasad, kes mõlemad olid omal ajal tublid noorkotkad.
Moonika on käinud koos Kaitseliidu meestega paraadidel. „Igal paraadil läheb silm märjaks. Tunnen, et olen õiges kohas“.
Kaitseliidu Kose formeerimisgrupi ülem Moonika on formeerimisgruppi kuulunud 15 aastat. Formeerimisgruppi kuuluvad ka tütred Keili ja Tähti. Kõik kolm on läbinud Kaitseliidu sõdurioskuste baaskursuse, õblukesele Tähtile omistati koguni kursuse parim lõpetaja tiitel. 2016. aastal valiti Tähti Kose jaoskonna esinaiseks.
Formeerimisgrupi liikmetena on Moonika ja Tähti osalenud kõikidel Kaitseliidu suurõppustel. Ainult Keilil on mõned õppused vahele jäänud – kui mees metsas, õde metsas, ema metsas, siis keegi peab ju kodus lapsi hoidma.
Moonika võtab jutu kokku sõnadega “Pereisa saab kodus rahulikult magada – kolm naist kaitsevad teda“.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale