Kogunesime pühapäeva hommikul kella 11:00-e paiku Viimsi keskuse juurde, kust alustasime umbes kahe kilomeetri pikkust jalutuskäiku Viimsi Rannarahva Muuseumisse. Kohapeal oli giidiks meie oma Naiskodukaitse liige ja ajaloolane Merike Jürjö.
Muusemis oli tol hetkel üleval näitus nimega "Lennart Meri radadel". Merike rääkis väga põnevalt nii Lennart Meri panusest Eesti ajaloo tõlgendamisel kui ka keraamikast ja selle maalimise traditsioonidest. Nii mõnegi jaoks oli Viimsi muuseumi külastus esmakordne ja vaatamist ning uudistamist jätkuks kauemaks.
Lisaks eelpoolmainitud näitustele sai tutvuda püsieksponaatidega rannarahva elust ja olust: alates kalapüügist ja hülgeküttimisest kuni Vene okupatsiooni ajal piiritsooniks muutumiseni. |
Edasi liikusime juba Viimsi Vabaõhumuuseumisse, kus nautisime päikselist ilma ja uudistasime, kuidas meie esivanemad rannas elasid ja toimetasid. Pärast kolmetunnist värskes õhus jalutamist ja päikesevanne ootas meid grillimine. Võõrustajaks oli meie kallis Marje-Anne. Kokku osales pühapäevasel jalutuskäigul kaksteist Toompea jaoskonna liiget.
Suured tänud korraldajatele laheda päeva eest! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale