Kas sa armastad Eestimaad? Kas tahad olla kasulik oma riigile, oma vallale, oma inimestele? Tunned, et oled võimeline andma endast midagi enamat ka koduseintest väljapoole?
Mina tundsin kõike seda ning otsides selleks sobivat väljundit leidsin enda jaoks Naiskodukaitse. Suur oli minu üllatus, kui avastasin, et Viimsis ei olegi Naiskodukaitse jaoskonda. Samas olen enam kui kindel, et Viimsis on palju aktiivsed heatahtelisi naisi. Seega oleme nüüd loomas Viimsisse päris oma jaoskonda, mis on osa Naiskodukaitse Harju ringkonnast.
Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, kus leidub harivat ja väljakutseterohket tegevust igale naisele – kõik liikmed läbivad baasväljaõppe, valivad vastavalt erialale lisakursuseid, saavad teha sporti ja osaleda militaarses tegevuses ning võtta osa seltskondlikest üritustest. Liikmete väljaõpe ja organisatsiooniline tegevus on suunatud Kaitseliidu ülesannete täitmisele, läbi mille saab iga liige anda oma panuse riigikaitse arendamisesse ja laiemalt kogu ühiskonna paremaks muutmisele.
Me ühendame endas eri põlvkondadest ja erineva sotsiaalse taustaga tegusaid naisi, andes kõigile võimaluse mitmekülgseks ning kasulikuks ühiskondlikuks tegevuseks.
Liikmena annab see ideaalse võimaluse tõsta läbi eneseteostusvõimaluste, üksteiselt õppimise ja koolituste oma sotsiaalset toimetulekuvõimet
Naiskodukaitse organisatsioon annab ühelt poolt võimaluse naistele olla osaline riigikaitses, teisalt jällegi on see ka põnev ja huvitav eneseteostus. Lisaks naistele sobivas võtmes väljaõppele, saab NKK-s tegeleda väga paljude erinevate valdkondadega. Igaühele leidub meelepärast tegevust!
Mina tahan elada sõbralikus, turvalises ning ühtehoidvas Viimsis. Tahan, et inimesed oleksid abivalmid, tegusad ja toredad. Usun, et kõigile meeldiks selline elukeskkond. Naiskodukaitses omandatud teadmised ja oskused on rakendatavad nii organisatsioonisiseselt kui ka väliselt. Liikmeid koolitatakse eluks vajalike teadmistega. Õpitavad oskused on lisaks riigikaitselisele väärtusele eelkõige kasulikud igapäeva elus. Võtame näiteks esmaabi. Üheks osaks baasväljaõppest on esmaabi. Neid oskusi ja teadmisi on vaja nii kodus kui tänaval -et ei peaks end tundma abituna kui on juhtunud õnnetus või keegi sinu kõrval vajab kiiret meditsiinilist abi. Samuti igapäeva turvalisuse koolitus jne. Samuti on meil väga palju toredaid seltskondlikke ja lõbusaid koosviibimisi. Naiskodukaitses on võimalik teha sporti, osaleda militaarses tegevuses, tegeleda näitlemise-tantsimise-laulmisega, valmistada näiteks 300 inimesele suppi, tegeleda käsitööga, olla sotsiaalselt kasulik ja paljugi muud.
Kui aga arvad, et sul ei ole pere ja töö kõrvalt aega millekski rohkemaks, siis loodan, et mõtled korra uuesti. Kuna Naiskodukaitse organisatsioon on vabatahtlik, siis kõik tema liikmed tegelevad sellega oma töö, pere ja isikliku elu kõrvalt. Paljudel üritustel on meil ka võimalus olnud lapsed kaasa võtta! Igaüks panustab vastavalt oma võimalustele ja võimetele. Ehk aastas 72h ikka leiad!?
Naiskodukaitse liikmeskond on sama kirju ja erinev kui on Eesti naine üleüldiselt. Kedagi ei ole ühe vitsaga löödud ega samast puust tehtud. Liikmeks olemine ei eelda, et oleksid füüsilise supervormi tipus või et oleksid mingi konkreetse võime/oskusega. Kõik mis Sul olemas peab olema, on tahe sotsiaalselt kasulik olla ning samas ise ennast arendada ja teostada.
Oktoobris toimub Viimsis Naiskodukaitset tutvustav üritus. Kui oled meist rohkem huvitatud ning soovid lisainformatsiooni siis vaata www.naiskodukaitse.ee või võta minuga ühendust: hele[no-Smpam)n@patraffic.ee">; 50 62 220 | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale