Kui eelmise aasta aprillis Eesti ja Ukraina veteranide taastusravi jaoks Anname au! kampaania raames annetusi koguti, jälgisid Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste ja juhatuse liige Eili Erg pingsalt, kuidas Anname au! oksjoni Facebooki lehel tehti pakkumisi võimalusele koguneda Naiskodukaitse esinaise juurde teeõhtule. Veel viimase oksjoni-päeva õhtul kell 23.59 pingsas lootuses, et keegi tehtud pakkumist üle ei trumpa. |
Sinise serviisi teeõhtule Airi Toomingaga kogunesid:
Õdusas ringis, vahepeal ajaloolise serviisi vastu lausa aukartust tundes arutati Naiskodukaitse ülesannete ja eesmärkidega seonduvat.
Tunti ühiselt rõõmu ja uhkust, et Naiskodukaitse on järjest veenvamalt muutumas usaldusväärseks ja professionaalseks partneriks riiklikus kriiside ohjamise süsteemis. Kui kiiresti suutsid naiskodukaitsjad appi tulla erinevates rollides pandeemia-aastatel haiglate juures, vaktsineerimiskeskustes, kriisistaapides. Naiskodukaitse juhtiv roll evakuatsiooniteemades on heaks näiteks sellest, et oleme kiiresti arenenud valdkondlike oskusteadmistega ja kiire reageerimisvõimega toimivaks meeskonnaks üle Eesti.
Koos arutati läbi, mida Naiskodukaitse ringkondade ja jaoskondade tasandil saab ära teha, et Kaitseliidu aastakäsk 2023. aastaks tõhusalt täidetud saaks. Täna on naiskodukaitsjaid üle 40% rohkem kui samal ajal eelmisel aastal. Ühiselt panustades saab loomulikult käsk täidetud, kinnitasid teeõhtul osalejad Naiskodukaitse esinaisele.
Eveli Kaunispaik tõdes, et alustavale jaoskonnale on tähtis saada kogenenumatelt kinnitust, et Naiskodukaitse juhid ja teised jaoskonnad on toeks ja lähedal. Lühikese staa¾iga naiskodukaitsja jaoks oli huvitav kuulata pikaajalisemalt organisatsiooni kuuluvatelt, kuidas Naiskodukaitse on ajas muutunud ja millise sisu ja kuvandi poole organisatsioon oma liikmete kaudu võiks edasi liikuda. Samas arutati, millised sarnased ja erinevad ajendid Naiskodukaitsega liitumiseks ja motivatsioon organisatsiooni panustamiseks on neil, kes 2022. aastal liikmeks saanud, ja neil, kel staa¾i juba rohkem.
Kõlama jäi mõte teeõhtult kinnitust saanud kokkukuuluvustundest. „Taoline teeõhtu võiks muutuda traditsiooniks, mis võimaldab erinevatel Naiskodukaitse tasanditel vähem-ametlikus õhkkonnas Naiskodukaitse igapäevast tegevust arutada,“ kinnitas Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaine Elbe Lumiste, tundes samas rõõmu, et Harju ringkond sai anda ka enda panuse veteranide taastusraviks Anname au! kampaania raames. |
Serviisist Naiskodukaitse logoga serviis pärineb 1938. aastast. Serviis on toodetud Saksamaal Thomas Bavaria tehases ja Eestis Nikolai Langebrauni Portselanimaalimise Töökojas kaunistatud. Serviis on väga haruldane, kuna teadaolevalt on see täiskomplektis säilinud vaid kahes eksemplaris. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale