Naiskodukaitse on ühiskonnas tuntud ja tunnustatud riigikaitsesse tõhusalt rakendatud Eesti suurima liikmeskonnaga naisorganisatsioon, mis aitab läbi oma tegevuse kaasa kodanikuühiskonna arengule. Naiskodukaitse koolituste ja vabatahtliku tegevuse kaudu toetame isiksuse arengut ning suurendame oma liikmete valmisolekut toimetulekuks erinevates olukordades. Organisatsioon ühendab eri põlvkondadest ja erineva sotsiaalse taustaga tegusaid naisi, andes neile kõigile võimaluse mitmekülgseks ning kasulikuks ühiskondlikuks tegevuseks.
Naiskodukaitses pööratakse suurt tähelepanu nii oma liikmete kui ka väljapool organisatsiooni olevate inimeste koolitamisele. Kuna Naiskodukaitses on hästi erinevate teadmise ja taustaga inimesi, siis üldjuhul leitakse õpete läbiviimiseks vajalikud koolitajad Naiskodukaitse seest. Aegajalt aga kutsutakse esinema ka oma ala parimaid spetsialiste väljapoolt organisatsiooni. Tegevus on jaotatud erialagruppide põhiselt ning regulaarselt toimuvad muuhulgas esmaabi, side-, topograafia, sõdurioskuste ja toitlustuskursused. Lisaks omandatakse teadmisi ellujäämises, igapäevaturvalisuses, avalikes suhetes jm. | ||
Naiskodukaitse Rapla ringkond koondab pea 120 liiget, kes on jagunenud üle maakonna viide jaoskonda: Rapla, Kaiu, Hiie, Kaerepere ja Märjamaa. Väga palju erinevaid koolitusi korraldatakse ja viiakse läbi liikmete endi initsiatiivil, lisaks põhiväljaõppele on Rapla ringkonnas 2014. aastal toimunud kõlavööde kudumise, savivoolimise ja pühade kaunistuste meisterdamise õpe, ravimtaimede korjeretk ja ühine moosikeetmine. Tutvust on tehtud pilatese ja kepikõnniga. Oktoobris korraldasid Märjamaa jaoskonna naiskodukaitsjad kogu Märjamaa rahvale kohtumisõhtu Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga, kes kõneles teemal „Eesti julgeolek ja sõda Ukrainas“. Naiskodukaitses on koguaeg midagi põnevat toimumas ja ühelgi tegevusel ei puudu hariv aspekt.
| ||
Märkimisväärseks tuleb kindlasti pidada ka seda, et kuna Naiskodukaitse on vabatahtlik organisatsioon, siis on ka õppimine, õpetamine, juhtimine ja korraldamine vabatahtlik. Liikmed ei saa oma tegevuse eest muud tasu, kui hindamatu kogemuse, rikkalikud teadmised, ülevad emotsioonid, unustamatud hetked ja parimad sõbrad. Seda kõike ei ole sugugi vähe.
Täiskasvanud õppija nädal on elukestvat õpet propageeriv üritus, mille moto on “Õige aeg on õppida”, et teadvustada elukestva õppe ja täiskasvanute koolituse tähtsust. Üks eesmärk on selle raames tunnustada tublimaid tegijaid. Tänavu toimuv täiskasvanud õppija nädal on järjekorras juba seitsmeteistkümnes. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale