Harju ringkonna naiskodukaitsjate lähedased vastavad:
1. Mis tunne tekib enda naist laigulises või pidulikus vormis nähes? ➢ See tekitab minus uhke tunde, nähes kuidas minu naine panustab isamaalisusesse. Ja et ta on nii tubli. Hindan tema panust väga kõrgelt. ➢ Laigulises vormis ei ole näinud, kuna tal ei ole seda. Pidulikus vormis teda nähes tekib tunne, et olen tema üle uhke. Ja peab ütlema, et naised näevad pidulikus vormis ilusad välja. ➢ Mulle meeldib. Aga see ei sõltu vormist. :) Lapsed kilkavad küll vormi nähes alati! ➢ Mulle väga meeldis, kui naine oli paraadil Naiskodukaitse pidulikus vormis. ➢ Väga kena on pidulikus vormis. ➢ Kui pidulikus vormis, siis on ikka uhke tunne küll - näe kui hästi ma ta eest hoolitsenud olen; aga kui laigulises, siis on vaenlastest veidi kahjugi. Nad ei oska aimatagi, mis mahtra säält võib tulla! ➢ Seni ei ole näinud ei laigulises ega pidulikus vormiriietuses. ➢ Pidulikus vormis ei ole näinud, muidu tekib tunne nagu mul naist polekski, naiselikkus kaob.
2. Kui su naine tuleb järjekordselt koosolekult koju ja teatab, et nüüd on tal järgmine õppus, suurem üritus või pidu, siis kuidas sa sellele reageerid? ➢ Mitte eriti hästi - hahaa. :) Tegelikult toetan teda igal sammul. Kuid on erandeid, kui õppuseid või muid üritusi toimub tihti, siis tundub, et meil oma vaba aega ei ole. Siis üritame aja maha võtta. ➢ Mul ei ole selle vastu midagi, peaasi et ta ise rahul on ja saab tegeleda asjaga, mis talle meeldib ja huvi pakub. ➢ Ma ei ole üldiselt suurem asi reageerija, aga igatahes positiivselt. Üks „Jess!” võtab asja kenasti kokku. ➢ Rahulikult, aitan asjad kokku pakkida. ➢ Reageerin positiivselt, talle ju meeldib, kuhu ta läheb. ➢ Algul oli hea meel, et endal vaba õhtu või nädalavahetus. Aga seda ei tohtinud välja näidata. Hiljem oli vastupidi - temal mõnus seltskond kui ise pead majapidamisega tegelema. Aga jälle ei tohtinud välja näidata. Nüüd kaalun tõsiselt Kaitseliitu minekut. ➢ Võtan teadmiseks, kui on vaja minna, siis tuleb minna. ➢ Oleneb üritusest, kui sellest talle kasu on ja huvi on, mõtlen, et las siis võtab osa.
3. Kui tihti te kodus sõdurisuppi sööte? ➢ Ainult vastlapäeval hernesuppi. :) Mõni üksik kord veel aastas. ➢ Peab tunnistama, et ei ole kahjuks kunagi söönud. ➢ Vahetevahel. Klassikalistest metsatoitudest on makaronid hakklihaga popim. ➢ Üks kord poolaastas. ➢ Üldse ei söö suppi, praed ikka ja väga head. ➢ Pole vist välja teeninud. ➢ Veel ei ole söönud. ➢ Mitte kunagi. | ||||
4. Kui sul oleks võimalik üheks nädalavahetuseks saada Naiskodukaitse tegevliikmeks, siis mida sa selle ajaga tahaksid teha? ➢ Teeksin metsarännaku või retke kaasa või osaleksin mõnes heategevuslikus projektis. ➢ Esimese asjana tuleb meelde tema läbitud esmaabi kursus. Midagi taolist sooviks isegi teha. Samuti pakuks huvi ka relvaõpe. ➢ Kutsuksin oma naise kaasa ja läheksime mõnele toredale üritusele. Soovitavalt sellisele, kuhu saame lapsed kaasa võtta. ➢ Kui mina olin õhutõrje pataljonis, siis tegelesin meditsiiniga. Kui oleks võimalus, siis tahaksin meelde tuletada ja õppida uusi asju. ➢ Osaleks baasväljaõppe esmaabi moodulis. ➢ Trikiga küsimus. Kõige põnevam oleks teada saada, kuidas nad kõike jõuavad. Aga ühest nädalavahetusest ilmselt ei piisa, sest enam kui 20 aastaga enne Naiskodukaitset pole ka sellest aru saanud. ➢ Osaleda mingil koolitusel. ➢ Prooviksin Naiskodukaitse tegevuse militaarsemaks ajada, et sellega tegeleksid siiski vaid need, kellel just kodu kaitsemise eesmärgil tegevusteks tõsine kutsumus ja huvi on. Alustaks tõsise rividrilliga, et päris sõjalisest distsipliinist üldse aimu saada.
5. Kui naine kutsub sind üritusele kaasa kas enda kaaslaseks või appi korraldama, siis kas lähed kohe sama suure entusiasmiga nagu su naine? ➢ Kohe kindlasti. Olen olnud nii üritustel kaaslaseks kui ka käinud abiks korraldamisel ning ilmselt osalen nendel ka tulevikus. ➢ Kas nüüd just sama suure entusiasmiga, aga aitama ja toetama olen alati nõus olnud. ➢ Appi lähen kindlasti. Aga isiksuseomadustest tulenevalt olen ma veidi vähem hoogne ja entusiastlik. Mis ei tähenda, et mulle toimuv ei meeldiks. ➢ Olen temaga koos käinud. ➢ Ja ikka entusiasmiga, vahel on aidatud ka. ➢ KOHE ei või ometi suurt entusiasmi näidata, isegi siis kui põnev üritus on. ➢ Läheks kaasa küll, kuid kas entusiasm on sama suur kui temal, kahtlen. ➢ Ei usu, et läheks.
6. Lisaküsimus: see on aususe peale, ära googelda ega küsi oma naiselt - kas sa tead, kes on Naiskodukaitse esinaine (nimi)? ➢ Kahjuks ei tea. ➢ Nime kahjuks ei tule meelde. Aga nägupidi tunneks ilmselt ära. ➢ Pole aimugi. Aga ma tean, et vastus on ühe hiirekliki kaugusel. ➢ Nime olen kuulnud, aga ei mäleta. ➢ Airi Tooming. ➢ Muidugi on see minu naine! Kui mitte veel täna siis ükskord kindlasti... ➢ Ei tea. ➢ Ei tea. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale