11. juunil kohtusid Hiiumaa päästeosakonnas naised Alutaguse, Tallinna, Lääne ja Pärnumaa ringkondadest, et ühiselt läbi viia igapäevaturvalisuse kursus.
Kiirel sissejuhatusel selgusid õppepäevaliste ootused, millele järgnes eluline arutlus loodusnähtuste poolt põhjustatud ohtudest. Pr Elle Vinni meenutas hästi palaval suvehommikul taas, et meie kliimavöötmele on omased 4 aastaaega. Meile ei ole üllatuseks looduse erinevad kapriisid – üleujutus, torm ja lumevangistus. Me võime ise väljas olles tahtmatult sattuda erinevatesse kriisiolukordadesse. Kuidas siis toime tulla? Selgus, et kõik õiged vastused olid meie peades juba olemas ja rühmatöös saime need ühiselt põhjalikeks ettekanneteks vormistada.
Paljudele meile meeldib aktiivselt ringi liikuda ja hoida enda ümber erinevaid väga vajalikke asju: raha, pangakaardid, dokumendid, telefonid, jne. Võib juhtuda, et neid himustab ka keegi võõras. Kuidas jõuda turvaliselt ja tervelt koju? Mida jälgida, kuidas ning kus liikuda? Kõigile neile küsimustele saime sellelt kursuselt põhjalikud vastused.
Me kasutame kodus igapäevaselt seepi, soodat ja äädikat. Paraku sisaldavad meie kapid ka sellist keemiat, mis oskamatul kasutamisel võivad kasu asemel kahju teha, olla ohtlikud tervisele ja keskkonnale ning valel hoiustamisel olla eluohtlikud. Instruktor Evelin Verš andis olulisi nõuandeid, mida tuleks kodukeemia hoiustamisel ja kasutamisel silmas pidada. | ||
Instruktor Tiina Leesik andis häid näpunäiteid, milline ravimi- ja toiduvaru peaks igas kodus alati olemas olema. Analüüsisime grupitöös einevaid juhtumeid. Õhus oli tunda ajuraginat, panime kirja kõik momendid, mis olid juhtumi kirjeldustes tegelastele ohtlikud ja kuidas neid võimalikke ohuallikaid vältida või likvideerida.
Pärast lõunapausi andis põhjaliku ülevaate instruktor Kalju Pihlametsalt tulekahjude tekkepõhjustest ja arutlesime, kuidas neid ennetada. Kui tulekahju on tekkinud, siis mida teha ja kuidas abi kutsuda, et päästjad jõuaksid võimalikult kiiresti õigesse kohta abi andma. Õues saime juhendaja näpunäiteid järgides praktiliselt tuleteki ja kustutiga tuld kustutada. Hea tunne oli kui õige tegutsemise korral väike tuli kiiresti kustutatud sai.
Päev oli tihe ja tegime palju mõttetööd iseseisvalt ja gruppides. Hinnangud kursusele olid ainult positiivsed. Sellist koolitust peaksid saama mitte ainult Naiskodukaitse liikmed, vaid kõik inimesed, sest ohtlikke olukordi ennetades saame hoida oma lähedasi ning kaaslasi õnnetustes. Aga olulisim jäi minu kõrvu pr Elle Vinni jutust - ärge häbenege hoolimist ja ärge kartke peatada inimest, kes teadmatusest või hulljulgelt sammub õnnetusse. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale