Orienteerumismäng kulges mööda 6,5 km-st matkarada, kus võistlejaid ootas ees 6 kontrollpunkti. Punkte saadi nii kontrollpunktides olevate ülesannete sooritamise kui ka distantsi kestvuse eest.
Esimeses punktis oli koos kaks kontrollpunkti, kus vaja lahendada kaks ülesannet. Kontrollpunktis ootas võistlejaid teadvusetu inimene. Esimeseks ülesandeks oli teha täielik kontroll, helistamine häirekeskusesse ja teiseks tuli kannatanu transportida turvalisse etteantud kohta. Kuna võistkond koosnes kahest liikmest, siis alguses pidi kannatanut umbes 10 meetrit üksinda transportima, seejärel kahekesi. Tagasisides selgus, et esimene punkt osutus osalejatele suureks proovikiviks. Esmaabi olid küll kõik õppinud, kuid paljud võtted ja teadmised ununenud.
Kolmandas punktis ootasid seiklejaid seljakott , kiiver ja piirdelint - tegu oli takistusrajaga, kus mõlemad võistlejad pidid raja aja peale läbima. Rajal pidi pugema puude vahel, roomama ja nobedalt liikuma.
Neljanda punkti märksõnaks oli - teadmiste kontroll sõlmede tegemisel. Kodutütred said ülesandega väga hästi hakkama, naiskodukaitsjad aga pidid hoolega pusima. Selles punktis õpetasid kodutütred naisi ja siit tulevikuks idee - naistele tuleb selgeks teha erinevate sõlmede tegemine. | ||
Viiendas kontrollpunktis tuli võistejail otsida piiratud alas 15 erinevat militaareset. Ülesanne oli väga põnev ja osalejad said proovile panna oma tähelepanuvõimet ja teadmisi militaaresemete äratundmisel. Järgmises punktis tuli aga lahendada teemakohaline ristsõna, mille küsimused olid seotud Naiskodukaitse ja Kodutütardega.
Veidi peale üle kahe tunni rajal olemist jõudsid võistejad finišisse, kuid oh üllatust, orienteerumismäng ei olnudki veel läbi. Viimase ülesandena tuli priimus süüdata ja katelokis vesi keema saada.
Kohtunike arvates olid kodutütred ja Naiskodukaitsjad väga tublid, sest hoolimata kuumale ilmale ja sääskedele olid kõik rõõmsad ja tegusad. Antud üritus tõi välja Naiskodukaitsjate ja Kodutütarde tugevad küljed ja saadi teada ka Achilliuse kand - meditsiin. Orienteerumismängu tagasisidest lähtuvalt võib loota, et sarnaseid üritusi NKK ja KT vahel hakkab igal aastal toimuma nii, et igal aastal korraldab võistlust erinev jaoskond.
Korraldajate poolelt võin tõdeda, et üritus õnnestus väga hästi. Rahul olid nii võistlejad kui ka kohtunikud ja teised abistajad. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale