Mätta ratsatalus vabas õhkkonnas toimunud ühisel õhtusöögil vesteldi järgmise aasta koostööüritustest. Arutuse all olid noortelaagrid, kus siiani on naiskodukaitse panus olnud toitlustamine. Kodutütarde instruktori Aive Oti nägemusel saaksid naiskodukaitsjad laagrites osaleda ka õpetajate või tegevuste läbiviijatena. Siinkohal oli arutuse all ka vastloodud erialarühmade rakendamine.
2012. aasta esimesse poolde on planeeritud kaitseliidu ja kolme eriorganisatsiooni ühine suurkogu, mille tulemusena oodatakse noorte endi soove ja ootuseid, et tagada nende edasine püsimajäämine kaitseliidu ridadesse.
Koos tõdeti, et tunnustamissüsteem vajab rohkem tähelepanu ja läbimõtlemist. Seetõttu tehti ajurünnakut ka motivatsiooni tõstmise teemal – millist nänni soetada ja kuidas ühendada sellel naiskodukaitse ja kodutütred.
Vajaduse ühise mõttevahetuse järele tingis asjaolu, et noorteorganisatsioonide liikmed ei astu hiljem edasi kaitseliitu ega naiskodukaitsesse. Ühest küljest on see põhjustatud nende elukorralduslikest muudatustest üleminekueas, suundudes näiteks teise maakonda (üli)kooli, kuid vähene liitumine leiab aset ka nende noorte hulgas, kes kodukandist ei lahku. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale