Lisaks teeb grpijuht ettepanekuid erialase väljaõppe läbiviimiseks ringkonnas. Pikemas perspektiivis on grupijuhi ülesanne juhtida oma erialagrupi arenguplaani ja tulevikusuundade väljatöötamist. Erialagrupi juht valitakse üheks aastaks ja teda saab tagasi valida piiramatu arv kordi.
Naiskodukaitses on moodustatud järgmised erialagrupid: toitlustuse-; meditsiini-, spordi-, kultuuri-, side-ja staabi-, avalike suhete grupid. Lisaks on järgmised spetsialiseerumised: formeerimine ja noortejuht.
MEDITSIINIGRUPP Meditsiinigrupi tegevus jaguneb laias laastus kaheks - esmaabi õpetamine ning esmaabi tagamine väljaõppeüritustel.
Juht Lea Matusorg (), juhi abi Kaja Teder
SIDE- JA STAABIGRUPP Kõikidel Kaitseliidu suurematel ja väiksematel õppustel on vaja pädevaid staabitöötajaid, kes hoiaksid kontrolli all õppuste toimimiseks vajalikku paberimajandust ning sidepidamist üksuste vahel.
Juht Anneli Leht (), juhi abi Anu Laidinen
KULTUURIGRUPP Grupp korraldab ringkonnas erinevaid seltskondlikke koosviibimisi ning silmaringi laiendavaid üritusi. Kultuurigrupi üheks funktsiooniks on rahvuskultuuri tutvustamine läbi erinevate teemaõhtute, käsitöönäituste jne. Siia alla kuulub ka nn taidlustegevus ning mitmesuguste heategevusürituste korraldamine.
Juht Liis Lille (), juhi abi Aili Vakker
SPORDIGRUPP Spordigrupp koondab neid naiskodukaitsjaid, kes armastavad väljakutseid, mida pakuvad erinevad võistlused nii rahvaspordi kui ka militaraspordi vallas. Spordigrupi liikmed korraldavad ka oma ringkonna liikmetele spordipäevi või -võistlusi. Läbi selle propageeritakse tervislikke eluviise.
Juht Piret Rehe (), juhi abi Velli Ehasalu
TOITLUSTUSGRUPP Toitlustusgrupi liikmed valmistavad ette ja viivad läbi suurõppustel osalejate toitlustamise. Lisaks õppuste toitlustamise tagamisele korraldab toitlustusgrupp ka endale väljaõpet ning õpetab teisi liikmeid baasväljaõppe kursusel.
Juht Urve Rosenberg (), juhi abi Marit Mägi
AVALIKE SUHETE GRUPP Avalike suhete erialagrupp tegeleb valdavalt Naiskodukaitse tutvustamise ja vastavate ürituste korraldamisega. Põhirõhk on uute liikmete värbamisel, meediaga suhtlemisel ning infomaterjalide kujundamisel.
Juht Kristel Kitsing (), juhi abi Velli Ehasalu
FORMEERIMINE Suurematel õppustel ja reservõppekogunemistel on vaja teha nö kohale tulnud tsiviilisikutest täisvarustuses sõjamehed – see ongi fomeerimine ja naiskodukaitsjaid rakendatakse selle juures üsna tublisti.
Juht Mare Ervin (), juhi abi Ülle Lauri | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale