Anneli Mikiver on seotud riigikaitsega pea kümme aastat, neist poole tegutsenud Naiskodukaitse Viru ringkonnas vabatahtliku juhina. Ta on olnud Viru ringkonna suurima jaoskonna – Rakvere jaoskonna aseesinaine ning tema eestvedamisel taasasutati Väike-Maarjasse Naiskodukaitse jaoskond (ajalooliselt üks esimesi Viru ringkonnas), mida ta aastast 2014 juhib.
Jaoskonna esinaisena on ta suutnud ühendada eri põlvkondadest ja erineva sotsiaalse taustaga tegusaid naisi, võimaldades neile mitmekülgset riigikaitselist ja ühiskondlikku tegevust. Tema eesmärk on olnud teha kogukonnas Naiskodukaitsest hea mainega, vastutustundlik ja kogukonnaga ühte sammu käiv organisatsioon ning see on tema järjepideva ja sihikindla tegutsemisega ka õnnestunud.
Anneli Mikiver hoiab au sees Naiskodukaitse traditsioone ja rahvuslikke tavasid ning jäädvustab ja väärtustab organisatsiooni ajalugu. Tema eestvedamisel on hakatud süsteemselt talletama Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna ajalugu kohalikus muuseumis ja korraldatud koristustalguid Väike-Maarja jaoskonna esimese esinaise Elsa Kotli kodus. Arendatud on ühisprojekte MTÜga Kotli Maja, mis kogub, korrastab, säilitab, tutvustab ja eksponeerib Elsa Kotli poja arhitekt Alar Kotli ja kogu perekonna pärandit.
Anneli Mikiver annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse osaledes Kaitseliidu ülesannete täitmisel. Ta panustab suurel määral Kaitseliidu tagalatöös välikokana. Anneli kuulub ka erinevaid suurüritusi organiseerivasse korraldustoimkondadesse näiteks Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna Sügismatk ja kohalikele vähekindlustatud peredele suunatud Heategevusmatk. Samuti on lasunud tema õlgadel Naiskodukaitse vabariikliku esmaabi erialavõistluse korraldus, Väike-Maarja jaoskonna 90. aastapäeva tähistamise pidu, oma piirkonnas heategevusliku sinilillekampaania “Anname Au” koordineerimine, Aasta Ema tunnustuskonkurssi korraldus, isadepäeva fotojahi “Paps ja laps” vedamine, Porkuni laste suvelaagri sisustamine, Militaarkohviku ettevalmistamine, mitmete metsaõppuste ja ellujäämiskursuste organiseerimine jne.
Hea eeskujuna esindas Anneli Mikiver ringkonda lõppeval aastal nt vabariiklikul koormusmatkal, esmaabi ja toitlustuse erialavõistlusel, osales suurõppusel SIIL ja evakuatsiooniõppusel KIIL. 2018 aasta aktiivsustabel näitab, et Anneli Mikiver on 2018 aasta oktoobri lõpu seisuga panustanud jooksval aastal organisatsiooni erinevatesse tegevustesse 370,5 tundi.
Kolmandat aastat Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis sotsiaaltööd õppiva ja hingelt suure inimesena on Anneli Mikiveri soov kodanikuna teha midagi head teiste jaoks, ühiskonna jaoks. Tema poolt korraldatud heategevusmatkad tõid 2014. aastal Kiltsi suurpere üksikemale majja uue ahju, 2016. aastal aidati Hetegevusmatkaga kolmel valla lapsel muusikakooli aastamaksu tasuda, 2017. aastal idanes Anneli Mikiveri peas idee vanaema-aegsel meetodil tõrvaseepi keeta ning seda heategevuslikul eesmärgil müüa. Nii kogutigi seebi müügist vajalikud vahendid sügava puudega Erikule spetsiaalse tooli soetamiseks.
Naiskodukaitsesse astumisest peale on Anneli Mikiver aidanud kaasa rahva kaitsetahte kasvatamisele ning toetanud naiste ühiskondlikku aktiivsust ja nende sotsiaalsete oskuste arengut. Ta on läbinud Naiskodukaitse ohutushoiu instruktorite seminari, et suurendada inimeste toimevõimet ning ühiskonna turvalisust ja stabiilsust nii tava- kui ka hädaolukordades.
Anneli Mikiveri tööd vabatahtlikuna on tunnustatud ka maakondlikul ja riiklikul tasandil. 2016. aastal pälvis ta Lääne-Virumaa kodanikuühenduste konverentsil "TEEN, SEST HOOLIN! "Sädeinimese" tiitli, 2017. aastal tunnustas siseminister Andres Anvelt teda kodanikupäeva aumärgiga. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale