Alustasin ehitamist mõttega, et mitte igasse kasti ei asu kõik linnud elama, igaüks valib ikka endale sobivaima. Kõigepealt saagisime välja linnukodu detailid: küljed, põhja ja katuse. Kõige sobivam on pesakast valmistada lehtpuu laudadest. Siis tegime esiküljele ümmarguse avause, et linnud ilusti sisse saaksid lennata. Lõpuks said kõik detailid kinnitatud naelte ja kruvidega. Tore oli vaadata, kuidas naishinged saagisid ja kopsisid päris osavalt. Kasti ilus välimus on ehk küll oluline inimesele, kuid tegelikult linnud eelistavad võimalikult naturaalset kodu. | ||
Lõunasöögiks sõime sooja suppi, jõime kuuma teed ning maiustasime mulgi korpidega. Seejärel hakkasime toas väikseid purke kaunistama paelte, pärlite ja väljalõigatud figuuridega. Nendesse oli hea kehakoorijat pakendada, mis samuti valmis kohapeal. Segasime kokku meresoola, kaneeli, kakao, kohvipaksu ja oliiviõli - toas hõljuv aroom oli oivaline! Kehakoorijat sai kohe ka proovida, sest meid ootas kuumaks köetud ehtne vihasaun.
Vahepeal esinesid lauludega üllatuskülalised – kaks tüdrukut ja poiss kitarriga. Kolm lugu olid kõikidele tuntud ja saime kaasa laulda. Viimast laulu tuli neil esitada publiku nõudmisel lausa kaks korda. Siis oli aeg hakata viktoriini kallal pead ragistama. Küsimused olid kodutütarde järgukatsetest ja naiskodukaitsest: pidi tundma linnulaule, erinevaid puuliike, toiduaineid, tuntud isikuid, hümni sõnu jne. Vaja läks ka näpupaela punumise oskust. Viktoriin toimus auhindade peale, aga sellest võitsid kõik, sest juurde sai ju uusi teadmisi! Raskusi valmistas mulgi keele tundmine. Mida tähendab äitsen? | ||
Lõkkel sai grillida vorstijuppe ja vahukomme. Viimased olid head kui lõkkest võetud komm vajutada kahe küpsise vahele ja siis suhu pista.
Kodutütarde ja naiskodukaitsjate ühine ettevõtmine oli meeldejääv! Suur tänu korraldajatele ja osalejatele. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale