Seminaripäevade fookuses oli Naiskodukaitse hetkeseisu analüüs. Vaagisime, mis on meie tugevused ja nõrkused, seejärel analüüsisime, millised on meie võimalused ja ohud, arvestades väliskeskkonna mõjusid ning lõpuks jõudsime ka lahenduste pakkumiseni. Samuti oli igaühel võimalus välja käia kõige olulisem idee, mis tema arvates kindlasti tuleks Naiskodukaitses järgmise 5 aasta jooksul ära teha.
Organisatsiooni tugevustena toodi väga paljudel juhtudel välja motiveeritud, kohusetundlikku ja eesmärgile suunatud liikmeskonda. Kiideti heal tasemel väljaõppesüsteemi, toimivaid infokanaleid, tõhusaks peeti meie administreerimisvõimekust ning juhtimisstruktuuri. Meie tugevusteks peeti ka tegevuste mitmekesisust ning head mainet. |
Nõrkustena toodi välja vähene erialane rakendatus ning juhised ja oskused seoses võimalike kriisiolukordadega. Selge arengukohana nähti ringkonna tasandil erialase väljaõppe eesmärgistamist ja kvaliteetsemaks muutmist. Kurdeti vabatahtlike juhtide nappuse üle ja leiti, et olemasolevad juhid on tihti ülekoormatud ja neil puudub toimiv tugisüsteem. Üks teemadering seostus ka ressursinappusega, peamiselt seonduvalt varustuse ja transpordiga.
Tööõhkkond oli aga ülimalt positiivne ja inspireeriv, usutavasti läksid kõik osalejad koju teotahtelistena ja viivad ellu nii mõnegi väljakäidud mõtte juba enne, kui see arengukavasse raamitud saab.
Naiskodukaitsel on kehtiv arengukava aastateks 2012-2015. Väljatöötav arengukava koostatakse perioodiks 2016-2020 ning jõuab plaanide järgi kinnitamisvalmis Naiskodukaitse keskkoguks 2016. a aprillikuus. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale