Oma punktid oli välja pannud ka kaitseliidu Valgamaa malev. Nüüd räägingi nendest lähemalt.
Noorte kotkaste ja kodutütarde punktis sai proovida binokliga leida Eesti lippe, mis oli ära jaotatud punkti kaugematesse osadesse. Üheks tõmbenumbriks oli airsofti laskmine. Sellest oli vaimustuses enamus võistkondadest! Tänu sellele sai harjutada nii sihtimisoskust, kui ka taolise asja käsitlemist.
Naiskodukaitse punkt oli täis erinevaid õpetusi kuidas muuta oma kodu turvalisemaks ja valmistuda ette ohuolukordadeks. Koduohutusest jäi silma peamiselt elekti-ja tuleohutuse teemad. Elektrijuhtmed peaksid olema juhtmest korralikud (ei tohi olla pragusid isolatsioon kihis). Pikendusjuhtmetest peaks meeles pidama seda, et pikendusjuhtme juhtme paksus ei oleks väiksem pikendusjuhtmetele pandavate seadmete juhtmete kogupaksusele. Lisaks oli juttu suitsuanduri kohalepanekust ja mida tuleks jälgida selle ostmisel. Tulekustuti puhul on olulie rõhku järgida ja tulekustuti kehtivusaega. Köögis on abiks õnnetuse korral tulekustutustekk. Laste puhul peaksid olema keemilised ained peidetud maja ülemistesse kapidesse ja soovitavalt ka lukustatud. Kriisiolukordades peaks olema patareidega raadio (saaks uudiseid kuulata), kaasaskantav gaasipliit ja ravimid. Ravimeid ei tohiks anda teisele inimesele, kuna sa ei tea mille vastu võib tal allergia olla. Kasutatud ravimid tuleks tagastada apteeki. Veel anti kalendreid, mis andsid selle info veel põhjalikumalt edasi. Naiskodukaitse poolt on valminud ka äpp ,,Ole valmis!“, mis annab juhiseid erinevates kriisiolukordades käitumiseks. Rakendus on kasutatav ilma võrguühenduseta! Kaitseliidu punktis pidi läbima pisikese takistusraja ja viskama täpsusviskeid. Ühtlasi oli see Kaitseliidu organisatsiooni viimane punkt.
Kokkuvõttes meeldis rahvale üritus vägagi. Sai proovida uusi asju ja saada vajalikke teadmisi kodu ohutusest.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale