Alustasime keskpäeval koolitusega „Vabatahtlikkus ja vaba tahe“, mida viis läbi Ülle Viksi. Mõtestasime vabatahtliku ja vabatahtliku tegevuse üle. Näiteks, vabatahtlik on inimene, kes pakub oma aega, energiat või oskusi vabast tahtest ja tasu saamata.
Vaba tahe on tihedalt seotud motivatsiooniga, julgen väita, et eelkõige sisemise motivatsiooniga. Toodi näide ka eduringist. See algab uskumustest, tõuseb potentsiaalist, tegutsemisest ja lõppeb tulemustega ning ring hakkabki otsast peale. Üldiselt on inimesi kaht sorti: need, kes leiavad endas ja ümbritsevas maailmas võimalusi ja lahendusi ning teised, kes näevad ainult probleeme ja piiranguid. Julgen väita, et kõik Naiskodukaitse liikmed on loovad. Seetõttu tõi koolitaja välja ka loovuse avaldumised.
Inimene on motiveeritud kui ta tajub töö olulisust, teda tunnustatakse loova saavutuse üle, tööl on optimaalne koormus ja väljakutseid ja meeskonnakaaslased toetavad. Asjatundlikkus ilmneb aga mitmekesises meeskonnas, info on kättesaadav, tööandja korraldab täiendkoolitusi ja töönõustamisi ning tagatud on informatiivne ning õppimisele suunatud tagasiside. Loovmõtlemisoskus tuleb esile kui on olemas eeskujud, käiakse loovuskoolitustel, tehakse ideepanku ja vabadus vahendeid valida. Ükskõik milliseid. Koolituse lõpetasime teemal „Mis innustab vabatahtlikke tegutsema?“ näiteks tunnustus, vaheldus ehk rutiini on minimaalselt, koostöö ja kuulumisvajadus, põnevus ja seiklused, väärtustamine. Mis motiveerib sind? | ||||
Peale informatiivset koolitust sõime lõunat. Meid toitlustas Puuriida pubi.
Kell 14.00 algasid õpitoad – savikojas kruusi tegemine ja saalis ehtekarbi meisterdamine. Tekkis idee, et karpi võiks mõnel teiselgi sündmusel teha ja oma teadmisi teistele edasi anda. Jääme võimalust ootama!
Suured tänud Kadi Koosapojale, kes võttis motivatsioonisündmuse korraldamise enda peale. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale