Juhendajateks olid Triin Tõitoja ja Kristi Roosileht. Triin tutvustas meile uut, moodsat, nõuetele vastavat, uue tehnika ja varustusega sisustatud toitlustuskompleksi. Nägime suuri katlaid, küpsetusahjusid, külmkambreid, laoruume erinevatele toiduainetele, puhastusvahenditele jne. Kuna Ämari lennubaasis on vaja toitlustada palju rahvast, siis on köögis hästi läbimõeldud nõudepesusüsteem, kõik on mehhaniseeritud, et töö oleks sujuvam ja peamine rõhk oleks toitlustamisel. Lõunaks pakutud toit oli maitsev.
| ||
Peale ringkäiku hakkasime õppima toiduhügieeni. Ülevaate, vajaliku materjaliga, toiduhügieenist tegi Kristi. Triin täiendas paljude punktide juures oma kogetud näidete ja slaididega (ussid kuivatatud ploomi pakkides, mille realiseerimistähtajani oli veel jäänud 6 kuud, maksal sapitükid, lihal imelikud plekid, mis olid looma süstimise tagajärg, määrdunud torud, õhuventilatsioonis tolm, ämblikuvõrgud jne). Pidime hoolega kuulama loengut ,sest pärast tehti teadmiste kontroll testi näol, mis oli kokku pandud läbitud teemadele vastavalt. Peale testi järeldasime, et peame veel läbi lugema ILIASe toiduhügieeni materjali , et läbida Toiduhügieenikoolitus Iliases.
| ||
Metsas toitlustades peame järgima samuti neid hügieeninõudeid mida õppisime, nii mõnigi asi on tegemata jäänud, mille peale ei mõtle, sest peamine tähelepanu on pööratud siiski toidu valmistamisele (enesekontrolliplaan, puhastusainete ohutus-ja kasutusjuhend seinale või nähtavasse kohta panna jne), sööklas toitlustamise ja metsas toitlustamise erinevus on ainult selles, et üks toimub õues, kõik üldised nõuded on samad.
|
Triin andis ülevaate magneesiumi mõjust organismile. Arutlesime järgmistest üritustest osavõttu, kas, kuidas ja mida järgmiseks plaani võtame. See õppepäev oli väga asjalik, vajalik, hariv ja enda tegevust (kas olen hügieeninõuetele vastavalt käitunud) ja oskusi hindav õppus. Jõudu, jaksu ja õpitud oskuste kasutamist järgmistel välitoitlustusüritustel. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale