Seekordne õppijate grupp oli meie ringkonna jaoks suur. Koos tegutsesid naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, noorkotkad ja kodutütred. Külalistena osalesid ka teiste ringkondade esindajad. Läbi huumoriprisma ja üksteist toetades läbiti teooria, mis kordas/kinnitas Iliases iseseisvalt õpitut ning elulised ja praktilised harjutused. Instruktorid kaasasid meid erinevatesse teemadesse tuues elulisi näiteid juhtumitest. Toon välja mõned mõtted. Mind kui ka mitut mu kaaslast kummitas tavainimese uitmõte – mis see hädaabisse helistamine siis ära ei ole?! Arutelu käis ka teemal, kas politsei number on 110 või 112. Sellistes olukordades aitab ainult kordamine ja läbimängimine, kuidas helistada hädaabisse ja milline on minimaalne vajalik info. Inimlikkusest tahaks ju kõnele vastajale rääkida, kui ilus ilm õues on või mis kannatanul seljas on. Kui leiame teadvuseta inimese, kutsume abi ja katame abivajaja soojalt, kuid kas selle peale oskasime mõelda, et ka alla tuleks midagi panna, et põrandast või maapinnast jahedus kannatanule ligi ei pääseks.
| ||
Minul tuli läbimängudel n-ö blokk ette: ma ei oska, ma ei tea, mida teha, kas ma võin ära minna, nagunii minust pole kasu … Oh kuidas tulevad vabandused meelele. Stopp! Ma õpin ju selle jaoks, et teaksin, kuidas samasugustes olukordades käituda ja toimetada. Läbimängude mõte on turvalises keskkonnas situatsioonide läbi tegemine juhendajate abil. Järelikult mul ongi õigus eksida, sest mängu järel mulle öeldakse, mida valesti tegin, mida oleksin pidanud veel tegema. See tobe hirm, et ma ei oska, tuleb kõrvale jätta ja kaasa teha, sest vaid nii saame kogemusi. Ja kui tekibki reaalne vajadus anda esmaabi, siis tunneme ennast tugevamalt ja julgemalt. Mõlemad päevad möödusid kiirelt. Meie köögihaldjad pakkusid maitsvaid suutäisi, mis andsid jõudu uuteks tegevusteks. Suus sulav kohupiimakoogi tükk ja värvilised munad olid võrratud!
| ||
Julgustan kõiki osalema baasväljaõpetel ja vajadusel neid kordama. Need kogemused on meile kõigile eluliselt vajalikud. Turvalises keskkonnas läbimäng annab meile positiivset kogemust ja aitab meil mõttemaailma laiendada. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale