Monika tee naiskodukaitsjana sai alguse 2013. aastal kui ta kirjutas liitumisavalduse saamaks Tartu jaoskonna tegevliikmeks. Ta on naiskodukaitsja suure algustähega, sest teeb kõike suure pühendumise ja silmapaistvusega, mis innustab ka teisi andma endast rohkem. Kandidaadi tõstatajad on veendumusel, et Monika teab Naiskodukaitses kõigest kõike. Ikka on just tema see, kelle poole pöörduda kui oled kimbatuses või ei tea, kuidas täpselt edasi. Monikal on vastused ja kui ta ise parajasti ikkagi kindlaid vastuseid ei tea, siis ta teab mõnda teist naiskodukaitsjat, kes saaks kõige paremini lahenduse leidmisel abiks olla. Monika on mitmetele liikmetele ka mitteametlik mentor. Monikal on harukordne oskus märgata inimestes potentsiaali. Ta suudab liikmeid suunata, süstida eneseusku, anda head nõu ja panna avastama endas uusi külgi ning vastu võtma väljakutseid, mida Naiskodukaitsel pakkuda on. Ta on mitmekülgne nagu Hunt Kriimsilm, olles Naiskodukaitses läbi proovinud üheksa ametit korraga.
Aga, et kõik ausalt ära rääkida, peame me alustame algusest. Juba pärast esimest aastat liikmena omistati Monikale Tartu ringkonnas tiitel „Tõusev täht“ . 2015. ja 2016. aastal valiti ta aga “Aasta tegijaks”. 2015. aastal asus ta Tartu jaoskonna aseesinaise ametikohale ja edendas Tartu jaoskonna elu tervelt viis pikka aastat. Nende aastate jooksul jaoskonna liikmeskond suurenes hoogsalt. Monika oli kohal kõigil külalisõhtutel ja tutvustas, sära silmis, Naiskodukaitse tegevust. Monika on naiskodukaitsja, kellele alt üles vaadata ja üks nendest ägedatest inimestest, kelle pärast tasub Naiskodukaitsesse astuda.
Monika suudab märgata suures pildis ka pisikesi detaile, ta on suurepärane planeerija ja organiseerija. Ta kuulab alati teiste arvamust ning ka arvestab sellega. See on oskus, mis on omane heale juhile. Samaväärselt on ta suuteline olema kriitiline kõige selle suhtes, kus ta tunneb, et asjad ei ole hästi. Ja ta ei häbene seda ka kõva häälega välja öelda. Ta on hinnatud meeskonnamängija, kellega koos ollakse hea meelega valmis luurele minema. Alates aastast 2015 on Monika vedanud Tartu ringkonnas heategevuskampaaniat „Anname au!“. Ta mõtleb alati suuremalt ja ambitsioonikamalt. Nii on „Anname au!“ kampaania raames üritused toimunud Tartu Raekoja platsil, öölaulupeol, Supilinna päevadel. 2018. aastal korraldati konverents „Tuleviku teed tulevad minevikust“. 2019. aastal korraldatud kampaania avalöök Tartu Raekoja platsil ei jäänud oma mastaapsuse poolest palju alla üle-eestilisele avaüritusele. Ja kui mõtled, et enam midagi vingemat ei anna korralda, siis Monika tõestab vastupidist. 2021. aastal juhtis Monika oma töögrupiga sinilillekampaania raames heategevuslikku oksjonit. Algselt väikesest Tartu ringkonna oksjonist kasvas välja laialdaselt tähelepanu saavutanud uhke sündmus, kus annetussummad muutusid kohati, nagu Kaitseväe juhataja kindralleitnant Herem ennustas, kolossaalseks ja üks oksjoni meenetest leidis omale uue omaniku lausa Saksamaalt. Ka käesoleval aastal korraldatud Tartu ringkonna Naiskodukaitse aastapäeva kolmikürituse idee on alguse saanud Monikast, kes analoogse üritustesarja korraldas ka Naiskodukaitse 90. aastapäeva väärikaks tähistamiseks. Monika nõul ja jõul õnnestus ka seekord kolmiküritus suurepäraselt.
Monika südameasjaks Naiskodukaitses on avalikud suhted. Nagu ta ise ikka iga projekti käigus kavalalt muheleb: „Teeme Naiskodukaitse sada korda kuulsamaks“. Ja seda on ta ka teinud. Nii on tema just paljude sotsiaalmeediakajastuste taga nii ringkonnas kui ka Naiskodukaitses tervikuna. 2017. aastast alates on Monika olnud Tartu ringkonna avalike suhete grupi grupijuhi abi. Kui küsisime avalike suhete grupijuhilt Kristiina Taaramäelt, et millised on Monika suurimad õnnestumised grupis, siis tema vastus oli: “Monika ise ongi üks grupi suur õnnestumine. Kui meil ei oleks Monikat, ei oleks Tartus ka avalikke suhteid. Monika on selle ala selgroog ja päristegija. Minu jaoks on ta inimene, kellel tundub olevat ööpäevas 48 tundi.”
Alates 2019. aastast kuulub Monika sümboolikakomisjoni. Ka seal on ta asunud jõuliselt tegutsema. Nii anti 2020. aastal välja Naiskodukaitse staa¾imärk, mille kujunemisel on suur osa just Monikal. 2020. aastal sai temast Tartu ringkonna aseesinaine. Selles vastutusrikkas ametis saab ta veelgi rohkem panustada Tartu ringkonna edendamisse. Kuid mitte ainult - Monikat jagub ka teistesse ringkondadesse. Näiteks on ta käinud läbi viimas üle-eestilist avalike suhete kursust ja rääkimas oma kogemusest jaoskonna juhatuse töö efektiivistamisest haldustabelite abil. Tihti lööb ta kaasa baasväljaõpete korraldamises. Olgu see siis organisatsiooniõpetus, ohutushoid või sõdurikursus. Muuhulgas tegutseb Monika ka ohutushoiu valdkonna arendamisega ja turvalisema elu sõnumi levitamisega ühiskonnas. Ta on andnud oma panuse äpi „Ole valmis!“ sisu uuendamisele ja tutvustamisele ning oli üks osalistest, kelle algatusel loodi Facebooki grupp, mille eesmärgiks on suurendada ühiskonna teadlikkust igapäevaohtudest. Ka meid tabanud koroonapandeemia valguses tundis Monika tarvidust aidata. Nii oli ta esimeste seas, kes käis toetamas testimispunkti tööd ja hiljem andis suure panuse ka vaktsineerimiskeskuses.
Ei saa unustada Monika tegevust sõjaajaüksuses. 2015. aasta suurõppusel SIIL osales ta formeerijana, 2016. aasta Kevadtormil aga tegutses ta juba formeerimispunkti personaligrupi ülemana. Nüüdseks on temast saanud personalijao pealik. Ta on õppustel hinnatud kaaslane, kellele võib kindel olla ja kes täidab oma ülesandeid pealikuna suure kohusetundega.
Kandidaadi tõstatajad tunnevad Monikat vastavalt 3, 7 ja 8 aastat. Koos tegutsetakse nii Naiskodukaitses erinevaid üritusi korraldades kui ka sõjaajaüksuse ülesandeid täites. Monikast on saanud meile hindamatu sõber ka väljaspool Naiskodukaitset.