Üritus algas piduliku rivistusega, millele järgnes osalejate nelja võistkonda jaotamine. Kõik võistkonnad said endale personaalse kohtuniku, kes nendega päeva vältel erinevatel võistlustel kaasas käis ja vajaduse korral nõustas. Rühmad valisid endale ise nime ning lõpuks võistlesid omavahel neli võistkonda: Mürsikud, Banaanid, ning päevale kohaselt, Vastlakuklid ja Hernesupp.
Esimeseks võistluseks oli soo ületamine: võistkond pidi paarikaupa läbima ette määratud vahemaa kasutades ainult vineerplaate, st jalad maad ei tohtinud puudutada. Oluline oli tiimitöö ning selle ülesande sooritamisega said väga hästi hakkama just väiksemad osavõtjad. Raja lõpus oli võistkondadel võimalus teenida lisapunkte visates tennisepalle ämbritesse. Soo ületamise järel toimus õhupalliralli. Nimelt pidid võistkonnad läbima rohkete keerdude ja käänakutega raja, hoides samal ajal üksteise vahel kolme õhupalli neid kätega puudutamata. Enamik valis raja edukaks läbimiseks viisi, kus teineteisest hoiti kõvasti kinni, nii et pallid olid võistlejate vahele surutud ja ei pääsenud liikuma. Õhupalliralli ajal sai vahetatud palju kallistusi!
Kolmandas ülesandes mindi pesu kuivatama. Neljase võistkonna ülesandeks oli riputada pesunöörile kaks paari välivormi pükse kuue pesulõksuga. Keerukaks tegi võistluse see, et enne kui pesu kuivama sai riputada, tuli jõuda pesunöörini, mis asus umbes 7 meetri kaugusel stardist ning tee, mis selleni viis, oli kaetud põlvini ulatuva lumekihiga. Osalejad ei lasknud end sellest heidutada ja võistlus kujunes lõbusaks.
Kui pesu oli kuivamas, mindi tegema kauaoodatud vastlaliugu. Seegi läks võistluse alla ning võitjaks tuli see, kes sai kõige kiiremini kelguga mäest alla ja uuesti üles. Pärast heitlust jäid need, kes soovisid, veel liugu laskma ning ülejäänud liikusid edasi lasketiiru püssidest kõmmutama. Õhkrelvadest lasti neljaliikmeliste võistkondadena ning võitjaks osutus tiim, kes kogus kõige rohkem silmi.
Päevakava viimaseks võistluseks oli orienteerumine. Rajale mindi jällegi neljaliikmeliste võistkondadega ning läbiti neli punkti. Igas punktis olid küsimused, millele õigesti vastates teeniti lisapunkte. Punktides oli näiteks selliseid küsimusi: "Kes on 2013. aasta lind?", "Millal õitseb sõnajalg?" ja "Kes on kodutütarde patroon?".
Pärast sündmustihedat päeva kostitati osalejaid jahimajakeses hernesupi ja vastlakuklitega. Söögi kõrvalt jagati välja tänukirjad ning kõik said tubli osalemise eest ka väikese meene. Tagasiside oli positiivne ning kõik jäid üritusega rahule.
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale