Fotograafia nagu me kõik teame tähendab valgusega kirjutamist. Kuidas on võimalik kahe tunniga saada fotograafiks? Kui õigesti edastada järk-järgulist õpet, pole ajaliselt rohkemat vaja. Alustasime teooria osaga. Vaatasime täiesti loogilises järjekorras ritta seatud slaide, millele Enn hoogsalt juurde rääkis. Tema kogemus fotonduse alal on märkimisväärne.
Valgus on just kui tint, mis paberil edastab oma kirjatüki või loo. Kui on hea valgus, on ka hea foto. Pole valgust, pole fotot oodata ning kui on kehv valgus, on ka pildi tulem kehv. Me kõik oleme puutunud kokku kõige eelöelduga. Neid nässu läinud pilte on küllaga. Muidugi, läbi naiste silmade, mis kullisilmaga otsides pildilt veel muidki vigu. On selleks, siis kehakumerused, näojooned, kas kleit on ilusti sätitud ja kas silmad on ikka pildil lahti? Jah need mängivad naistemaailmas suurt rolli.
Vaatasime kaamerasse. Ava, millega me saame kontrollida teravust. Säristusaeg on ajaühik, mille jooksul saame liikumist fotol määrata. Kas teha klõps ja pildil nähtav enam ei liigu või kasutades pikka säristusaega näitab pildil selget liikumist. Näitena vaatasime fotot, kus naine seisab perroonil ja rong taustal pikaks venitatud kupeeakendega liikumises. Taaskord üks mõttetera, et fotograafia on kompromisside kunst, pole olemas sellist asja nagu „õige säri“. Kiikasime ka säriprogrammidesse, mis igal kaameral olemas. Taskus igapäevases kasutuses olev mobiiltelefon, teeb meie eest enam jaolt kõik ise ära. Tark vidin.
Kolmandike reegel, selle järgi jagame me kaadri mõtteliseks kolmandikeks ning olulisemad elemendid asetame joone ristumiskohta. Samas ütles Enn, et tegelikkuses võib esineda olukordi, kus pildist pildi teeb hoopis kolmandike reegli eiramine. Põnevas vestluses ning jooksvalt küsimustele vastuseid saades lendas aeg kiirelt.
Järgnevaks pooltunniks liikusime õue pildistamist praktiseerima. Kõigil teadmine, et reeglid on, aga vajadusel võib neid siiski rikkuda. Kõigil ülesandeks: teha portree, reportaa¾ ja vaatamisväärsusest foto. Nii me siis märkasime, mida pole märgata… Paks udu tegi pildistamise eriti põnevaks. Selleks, et enda hinnangul head pilti kaadrisse saada, oli vaja vaeva näha. Ühises vestlusringis vaatasime maastikul tehtud fotod üle. Kui algmaterjal on hea, siis võimalikult vähe teostada järeltöötlust! Saime kiita ning ka kinnituse, et tõesti on võimalik fotograafia kahe tunnise algteadmistega püüda ühe ainsa klõpsuga kinni hea pilt.
Kahe tunniga fotograafiks! Õppimine teeb meistriks. Harjutamine teeb harjutajaks. Kas täika või polka? Taskus lihtne Samsung M21 ja võta sa nüüd kinni kumb?
| ||||
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale