Kolme päeva jooksul saadi aimu, kuidas käituda , kui sul on käes lahingrelv ja mida teha siis, kui oled kaardi ja kompassiga metsas ning abiks vaid iseenese teadmised. Õpiti pakkima üksikvõitleja varustust ja ennast looduses nähtamatuks tegema. Tutvuti erinevate sidevahendite ja -reeglitega.
Muidugi võib kogu saadud infot nimetada vaid jäämäe veepealseks osaks, aga nagu instruktor Lauri tabavalt ütles, on need teadmised aluseks sellele , et antud teemadega sügavuti edasi tegeleda.
Vaatamata ilmataadi ebasoosingule, olid kõik kursuslased siiski pühapäeval orienteerumis- rajalt tulles heatujulised vast ehk pisut väsinud olekuga. | ||
Viimase lõunasöögi juures jätkus kiidusõnu nii instruktorite kui kaasvõitlejate aadressil. Kuigi üksikvõitleja liikumisviise ja maskeerimist harjutati sügisvihmast rõskes õhtupoolikus, ei tulnud kellelegi pähe viilida, sest kuidas sa saadki, kui instruktor kõike ise kaasa teeb, olgu see siis madalroomamine või söösthüpped.
Suured tänud instruktoritele, Laurile, Andrusele, Oscarile ja Simole, kes ei pidanud paljuks oma aega ja oskusi naistega jagada ja loodame , et mõneski verivärskes naiskodukaitsjas tekkis sügavam huvi õpitud teemade suhtes ja seega pole meil enam kunagi probleemi NKK koormusmatkale võistkonna väljasaamisega. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale