Scotspataljoni üheteistkümnendale aastapäevale pühendatud jalgsirännakule registreerunuist moodustavad suurema osaluse just maleva eriorganisatsioonide liikmed: naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred.
„Praegu on veel kõik positiivsed,“ vahendas infot enne starti naiskodukaitsja Kristi Raudsepp. „Eesmärk on nagu ikka rada läbi teha. Hea, kui saaks aja 6.30, aga pole ka hullu, kui ei saa,“ selgitas oma eesmärki viiendat aastat Scautsrännakul osalev Raudsepp.
Rännaku juhendi kohaselt tuleb osalejatel kaheksa tunni jooksul läbida 30 kilomeetrine jalgsirännak, kandes 15 kg kaaluvat kohustuslikku varustust või automaati ja 10 kg raskust seljakotti. Osalejate vanus, auaste ja sugu ei ole Scoutsrännakul olulised ning rännakul valib iga võistleja oma tempo ning liikumisformatsiooni.
Rännakumarsruut läbib Pakri poolsaare ja selle ümbruse looduskauneid kohti ja vaatamisväärsusi. Põhiosa rännakumarsruudist kulgeb mööda kõrvalisi teid. Rajal ei ole takistusi ning puudub vastutegevus.
Scoutsrännaku läbimise arvestamine toimub kahes kategoorias. Esimesse kategooriasse kuuluvad kõik rännaku sooritajad, kes kasutavad rännaku läbimiseks kaitseväe välivormi ja automaati ning teise kategooriasse kuuluvad kõik, kes kasutavad rännaku läbimiseks vabalt valitud vormi ja vähemalt 15 kg raskust seljakotti. Seljakottide kontroll-kaalumine toimub vahetult enne starti ja pärast finišit.
Scoutspataljoni kümnendale taasloomise aastapäevale pühendatud sõjalis-sportlikust rännakust võttis osa ligi tuhat inimest. Selle võitis kadett Andres Seppel Kõrgemast Sõjakoolist, kes läbis 30 kilomeetrise rännaku uue rajarekordiga 2:48:49.
Scoutsrännaku eesmärkideks on tutvuda 1. Jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Scoutspataljoniga, tähistada Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Üritus sümboliseerib ühtlasi ka jõustruktuuride ühtekuuluvust.