Otsa tegi lahti ringkonna aseesinaine Karin Ilus 2010. aasta kokkuvõttega. Ringkonna tegevliikmete arv oli möödunud aastal kasvanud tubli 21 võrra, jõudes aasta lõpuks 82ni. Liikmete aktiivsust saab mõõta mitmeti, üks võimalusi on kindlasti osalemiste arv kordades. Siin näitas kõigile suuna kätte Viljandi jaoskonna esinaine Ele Lehes. Ele osales Naiskodukaitse üritustel möödunud aastal 102 korda.
Päeva tähtsaim päevakorrapunkt oli ringkonna esinaise ja aseesinaise valimine. Esitati kaks kandidaati: Tiina Ott ja Eda Kivisild. Tiina Ott on olnud Naiskodukaitses pea 10 aastat. Ta on olnud Viljandi jaoskonna esinaine ja kuulunud mitu aastat ringkonna revisjonikomisjoni. Eda Kivisild on veel suhteliselt uus liige, kuid täis tegutsemistahet Sakala ringkonnas. Mõlemad kandidaadid on õpihimulised: omandanud kaks kõrgharidust ja täiendavad end pidevalt. Mõlemad kandidaadid esitasid oma visiooni Sakala ringkonnast aastaks 2013. Tiina panustab heade tulemuste saavutamiseks meeskonnatöösse. Samuti on südamelähedane töö noortega/kodutütardega. Eda eelistas personaalset lähenemisviisi, samuti pidas oluliseks tegevuse pakkumist lastele samal ajal kui emad osalevad väljaõppel.
Ringkonnakogu valis ringkonna esinaiseks Tiina Ott´i, aseesinaiseks sai Eda Kivisild. | ||
Värske ringkonna esinaine Tiina Ott ütleb enda tutvustamiseks nii: „Oman kõrgharidust uurimise ja raamatupidamise erialal. Olen avatud uutele ideedele, väljakutsetele ning võimalusel püüan vältida paigalseisu. Pean elukestvat õpet ja pidevat enesetäiendamist endastmõistetavaks ning püüan teisigi selles suunas mõtlema panna.
Alates 2009. aastast olen Tallinna Ülikooli kasvatusteaduste magistrant. Suurema osa oma töisest ajast olen töötanud sotsiaalvaldkonnas - riskigruppi kuuluvate inimestega (vangid, kasvatusraskustega noored, töötud). Seda, mida ise nii läbi teooria kui ka praktika olen õppinud, püüan ka teistele edasi anda ning see on ka üks põhjus, miks hetkel töötan karjäärinõustajana Eesti töötukassa Viljandimaa osakonnas.
|
Naiskodukaitsel on 15 ringkonda, mis valdavalt kattuvad maakonnapiiridega. Ringkonnakogu on ringkonna kõrgeim juhtimisorgan, mis tuleb tavaliselt kokku kord aastas. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale