Pärnu Naiste Varjupaik on asutatud 1. mail 2009. a vabatahtliku kodanikualgatusena. Varjupaiga eesmärgiks on võitlus naistevastase vägivalla erinevate vormidega (füüsiline, psüühiline, seksuaalne, majanduslik, vaimne), vägivallariskide ennetamine ning vägivalla ohvrite toetamine.
Kuue tunni jooksul omandasime põhjalikke teadmisi vägivalla liikidest, põhjustest ja lõpetamise võimalustest, samuti tööst naiste varjupaigas. Koolitus oli väga huvitav, sõna said ka Pärnu maavalitsuse esindaja, kohalik ettevõtja ja vägivalla ohver, toimusid mitmed grupitööd. Saime juurde oskuse lähisuhtevägivallaga seonduvat paremini ära tunda ja ka juhiseid vägivallaohvrite abistamiseks. Pärast ametliku osa lõppu jätkus juttu veel kauaks.
Pühapäeval külastasime Kaitseliidu Pärnu malevkonna staabihoonet. Pilkupüüdva arhitektuuriga ehitise näol on tegemist renoveeritud ajaloolise mõisahoonega, mille koosolekute saalis toimuski meie kohtumine Pärnumaa naiskodukaitsjatega. Meid võõrustas naiskodukaitse instruktor Ave Rallmann, kes andis põhjaliku ülevaate Pärnumaa naiskodukaitsjate organisatsiooni struktuurist ja tegemistest ning korraldas hoones ka ringkäigu.
Pärast seda oli meil veel parasjagu aega tutvumaks Pärnu muuseumi ekspositsiooniga "Kaks lugu: Kaitseliit 1918-44 ja 1990-2015", mis meile kui naiskodukaitsjatele oli tasuta. Näitus oli pühendatud Kaitseliidu taastamise 25. aastapäevale ja tutvustas Kaitseliidu ja sellega seotud organisatsioonide ajalugu. Põhiosa muuseumi III korruse väljapanekutest pärines erakollektsionääride kogudest. Need on inimesed, kes aastakümnete jooksul on kogunud Kaitseliiduga seonduvaid esemeid, trükiseid, teenetemärke, vormirõivaid ja kõike muud, tehes seda juba ka Nõukogude ajal, hoides niimoodi elus Kaitseliidu ideed ja aadet. Eksponaate oli ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja Kaitseliidu muuseumide kogudest. Fotovalik koosnes Kaitseliidu fotogalerii, ajakirja Kaitse Kodu ja Eesti filmiarhiivi materjalidest.
Õppereisi kaks päeva pakkusid osalejatele palju uut ja kasulikku infot ning tänu sisutihedale programmile möödusid ebaharilikult kiiresti. Saime väärt teadmisi ja oskusi igapäevaturvalisuse vallas ning vajadusel oskame nüüd reageerida. Kohtumine Pärnu naistega andis väärt ideid ka avalike suhete grupile, kuidas tulemuslikumalt edasi minna.
Suured tänud korraldajatele! | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale