Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid Kevad on talgute korraldamise aeg. Nii ka Saaremaal, kus naiskodukaitsjad kutsusid kokku talgulised – seekord tubastele mõttetalgutele. Laupäeval, 14. aprilli korraldasid Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna naised Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi saalis mõttetalgud teemal „Kriisikorraldus Saaremaa vallas – kuidas saab kaasa aidata Naiskodukaitse Saaremaa ringkond?” Mõtteid, kuidas edasi minna, jagub! Pilt: Kadri Paomees Avalikud suhted Elanikkonnakaitse Ellujäämine Koostöö Kriisiabi Ohutushoid Õppused ← Eelmine Paastumaarjapäeval tuletasime meelde elutähtsaid põhiväärtusi Järgmine → Kuressaare jaoskonna naised käisid savist tasse valmistamas Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid

Janne Mets, Saaremaa rk 15. aprillil 2018

Kevad on talgute korraldamise aeg. Nii ka Saaremaal, kus naiskodukaitsjad kutsusid kokku talgulised – seekord tubastele mõttetalgutele.
Laupäeval, 14. aprilli korraldasid Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna naised Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi saalis mõttetalgud teemal „Kriisikorraldus Saaremaa vallas – kuidas saab kaasa aidata Naiskodukaitse Saaremaa ringkond?”

Kokku oli kutsutud talgulisi kogu Saaremaa vallast. Ilusal kevadpäeval esindasid Saaremaa vallavalitsust vallavanem Madis Kallas ning abivallavanem Kairit Lindmäe, kohale olid tulnud politsei, pääste ja Kuressaare haigla esindajad ning valla teenuskeskuste ja osavallakogude esindajad. Talgujuht Meelis Juhandi kamandamisel mõtlesid kõik kaasa ja arutasid päeva kestel väljatoodud probleemide üle. Mõttetalgud viis talgujuht läbi Harrison Owen´i poolt teaduslikult tõestatud avatud ruumi meetodit kasutades, mis on universaalne ja alati toimiv erinevate murede lahendamisel.

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid
Talgujuht Meelis Juhandi väestas mõttetalgutel osalejaid silmside ühendamisega! Pilt: Kadri Paomees

Kõige suuremaks probleemiks, mis paljusid talgupäevalisi vaevas, oli mure informatsiooni liikumise ja edastamisega. Tekkis küsimus – kuidas korraldada nii, et keegi ei jääks kriisiolukorras ilma vajaliku informatsioonita ning mida saaks teha Naiskodukaitse, kui kriisiolukord on tekkinud. Väga vajalikuks peeti Naiskodukaitse esindaja kaasamist valla, sh osavaldade kriisiplaani koostamisel. Vajalik on kaardistada Naiskodukaitse ja teiste ametkondade olemasolevad ressursid ja kontaktandmed, korraldada rohkem ühisõppuseid erinevate olukordade lahendamiseks ning ennetus- ja teavitustöö kaudu harida lapsi, noori ja vanemaid inimesi käituma erinevate olukordade puhul. Näiteks oleks vajalik taas evakuatsiooniõppus, kus mängitakse läbi iga ametkonna, samuti Naiskodukaitse roll evakueerimisel.

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid
Talgujuht tutvustab teemasid ja edasisi talguplaane! Pilt: Kadri Paomees

Teame, et naiskodukaitsjate hulgas on olemas inimressurss, mida on võimalik erinevates olukordades kasutada. Olemas on võimekus meditsiiniliseks abiks, toitlustamise korraldamiseks, psühholoogiliseks nõustamiseks, lastehoiuks ja muuks abiks. Tuli välja, et lahendamist vajab probleem, mis võib tekkida elanike evakueerimisel. Nimelt on meil kodudes elukaaslasteks meie lemmikloomad või muud koduloomad, kuid evakuatsioonipunktid ei ole loomadele. Kuhu siis viia nemad? Kas on olemas selline varjupaik või talu, kas on olemas transport loomade vedamiseks?

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid
Lahendusi otsimas! Pilt: Kadri Paomees

Seoses haldusreformi läbiviimisega ja valdade ühinemisega on paljudes praegustes osavaldades uued teenuskeskuste juhid ja osavallakogude esindajad, kes varasemalt ei ole olnud otseselt silmitsi kriisiolukorraga või kriisiolukorras tegutsemisega, seetõttu on tähtis, et kõik osapooled oleksid teadlikud, kuidas erinevat kriisi lahendada.

 

Arutelul tekkis ka küsimus – mis on üldse kriis? Millal algab kriis? Kas mitu päeva äraoleva elektrienergia kadumine on kriis? Talvisel ajal kindlasti, aga millised on lahendused?

 

Politsei, pääste ja haigla esindajad on igapäevaselt oma valdkonnas tegevad ning teavad oma rolli erinevate olukordade lahendamisel. Naiskodukaitsjate soov on olla kaasatud, et elu kodukohas oleks turvaline ja abi oleks tagatud.

 

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna nimel tänan kõiki osalejaid. Loodame asjalikule koostööle kohaliku omavalitsusega ja erinevate ametkondade esindajatega.

 

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid
Mõtteid, kuidas edasi minna, jagub! Pilt: Kadri Paomees

FastLion CMS

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid

Kokku oli kutsutud talgulisi kogu Saaremaa vallast Ilusal kevadpäeval esindasid Saaremaa vallavalitsust vallavanem Madis Kallas ning abivallavanem Kairit Lindmäe, kohale olid tulnud politsei, pääste ja Kuressaare haigla esindajad ning valla teenuskeskuste ja osavallakogude esindajad Kevad on talgute korraldamise aeg. Nii ka Saaremaal, kus naiskodukaitsjad kutsusid kokku talgulised – seekord tubastele mõttetalgutele. Laupäeval, 14. aprilli korraldasid Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemilise jaoskonna naised Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi saalis mõttetalgud teemal „Kriisikorraldus Saaremaa vallas – kuidas saab kaasa aidata Naiskodukaitse Saaremaa ringkond?”

Saaremaa ringkonna naiskodukaitsjad pidasid mõttetalguid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse