Lõuna jaoskonna liikmed on teada-tuntud militaarspordi austajad ning osalevad paljudel militaarsportlikel võistlustel. Kuna pahatihti on eriti uutel liikmetel takistuseks mittepiisavad teadmised relvaohutusest ja relvadest üldiselt, siis võttis meie asutajaliige ja militaarspordi aktivist Ingrid Nielsen härjal sarvist, ning hakkas koostöös Kaitseliidu laskeinstruktoritega 2023. aasta lõpust relvaõppe kursusi korraldama, et Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad saaksid sooritada Kaitseliidu Test1 relvaeksami relvaohutusest.
Kursused kogusid kiiresti populaarsust ja ei olnud ühtegi kursust, kus oleks mõni koht vabaks jäänud. Kursusele võetakse korraga kuni 20 naist, õpe koosneb praktilistest harjutustest ning teoreetilisest õppest. 2024. aastal on plaanis läbi viia veel kaks kursust, kevadel ja sügisel, et vähemalt 10% Tallinna naiskodukaitsjatest oleks relva ohutu käsitlemise põhialused selged ning neil oleks võimalus kanda relva näiteks patrullvõistlustel, osaleda õppustel, kus relvakandmine on vajalik ning laiendada naiskodukaitsjate ringi, kel on aluskoolitus läbitud. Kursust viiakse läbi koostöös Tallinna maleva relva- ning laskeinsttruktoritega. 2024. aasta kevadeks on kursuse läbinud 34 naist. |
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale