Õppepäeva viis läbi meie oma ringkonna instruktor. Esmalt vaatasime üle protokolli vormistamise blanketi. Kuigi informatsioon kust protokolli uus blanket asetseb oli edastatud juba varasemalt, ei väsinud meie õppejõud üle kordamast, kuidas seda kõige lihtsamal viisil on võimalik kätte saada. Sest ikka leidub ka neid, kes pole veel siseveebiga sina peal.
Blanket silmade ees, hakkasime punkt-punkti haaval vaatama, kuidas toimub korrektne vormistamine. Esmalt panime paika protokolli päise. Sest pealkiri on alati, see mis esimesena silma jääb. Seejärel seadsime paika pisidetailid – kuhu ja kuidas kirjutada protokoll, osalejate nimekiri, kes osalevad – oma ametinimetuselt jaoskonna/ringkonna juhatuses.
Kõigile oli uueks teadmiseks eelmise protokolli esimene punkt- eelmise koosoleku otsuste täitmine. Kuna eelnevalt polnud keegi sellele erilist tähelepanu pööranud.
Kui kõik tarvilikud punktid ja küsimused said läbi arutatud ja esitatud, andis õppejõud meile ette ühe väga "vigase" protokolli. Meie ülesandeks oli protokoll korrektselt uuesti vormistada. Selleks jättis ta meid paaridena tööle ja andis ülesande sooritamiseks pool tundi aega. Ülesanne polnud sugugi kergete killast, kuna taas ja taas tekkis küsimusi, mida oleks tahtnud instruktorilt küsida, aga tema jättis meid üksi, käies paar korda küsimas, kuidas hakkama saame. Saime aru, et meie instruktor nokitsedes väga salakavala plaani kallal. Seda oli näha tema näoilmest.
Kui pool tundi sai läbi, asusime kõik koos "vigast" protokolli üle vaatama. Leidsime, et selline õppemeetod, kus antakse ülesanne kätte ja saad ise natukene mõtiskleda ja arutada on väga hea!
Päeva lõpuks jagas õppejõud meile materjali ka vormikandmise kohta. Vaatasime põgusalt üle ja arvasime, et saame nüüd kõik koju – ise väga õnnelikud. Aga võta näpust, instruktor Sille oli valmistanud meile pühade-eelse üllatuse. Nimelt ootas õppepäeva lõpus meid kõiki üks vahva pühademunade värvimine. Saime kohe aru, millist salaplaani oli Sille pidanud sel ajal kui meie protokolli vormistasime. See oli meile kõigile üks väga tore ning meeldiv üllatus.
Igaüks sai endale 1-2 vahvat värvilist muna teepeale kaasa teha, et siis kas kohe ära süüa või hiljem pühade ajal koksida teiste sama- värviliste munadega. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale