tegevliige Marika Lazareva; kodutütreid esindasid Karmen Kõlamets ja Birgit Änilane Põlvast.
Selle võistluse ühe kohtunikuna võin öelda, et võistkond paistis silma hea meeskonnatööga ja kahtlemata hea teamleaderi- Ene- poolest.
Võistlus algas reede õhtul piduliku rivistuse ja banketilauaga. Laupäeval tuli võistlejatel lahendada 4 situatsioonülessannet, mis kohati olid üsna verised ja sündmusterohked, osa võeti mitmest õpitoast ja lahendati ülesandeid. Kõige tipuks tuli õhtul ette kanda kodunetöö: 5-minutine esmaabi tutvustav esitlus avalikul üritusel. Publiku reaktsiooni järgi oli Põlva esitlus atraktiivseim. Ene üllatas koomikutalendiga. Pühapäeval tuli läbi teha veel kaks ülesannet, milledest ühes tuli oma ellujäämisoskusi demonstreerida (keeta katelokis vett ja tunda puuhalu järgi ära puuliik) ning anda abi koolis tekkinud paanikahoos muljuda saanud õpilastele.
Lõpurivistusel ütles Valgamaa maleva pealik kapten Tõnis Org, et ühed olid tublid, teised tublid ja kolmandad väga tublid. Seekord oli põlvakatel au kuuluda väga tublide hulka. Kaotus teise koha saanud Tartule oli 1,5 punkti, kes omakorda kaotas võitjale- Valgale- 0,5 punktiga. Kõigil kogusummana üle 200 punkti.
Vahetult peale autasustamist polnud meie võistkond veel üllatusest toibunud, sest kogu võistluse jooksul mingeid vahekokkuvõtteid ei tehtud. Kõik olid teineteisega väga rahul, sai palju naerda ja Ene Mattus ütles, et selle seltskonnaga läheks luurele iga kell.
Hea meeskonna tähtsust kinnitas ka võistluste peakohtunik Valgamaa maleva noorteinstruktor Kaimo Vahtra. Maret Kommeri, ühe kohtunikest arvamus oli, et võrreldes varasemate aastatega on võistlejate tase palju parem. Nädalavahetus oli väga õpetlik kõigile: korraldajatele, kohtunikele, „kannatajatele“ ning kahtlemata võistlejatele. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale