Võistlustulle astus 8 tublit naiskonda. Erialavõistlus algas kõigile võistkondadele üllatusülesandega - "Tunne oma maakonda", kus oli Eesti kaart lõigatud maakondade kaupa puzleks ja iga võistkond pidi leidama oma maakonna kujutise. Arvesse läks ülesande sooritusaeg ja iga vale vastus andis miinuspunkti.
Võistlusrajal, mis koosnes 8-st kontrollpunktist, pidid võistlejad aja peale töökorda seadma SEM sidemasina, looma traatside kahe telefoni ja kommutaatori vahel. ICOM'e kasutades tuli edastada signaal oma võiskonna teisele osapoolele ja lahti sifreerida sõnum. Järgmises punktis tuli kaart kiletada, märkida kilele ette antud koordinaadid ja joonistda vajalikud tingmärgid. Teada tuli näiteks, kuidas joonistatakse soomukitel liitlaste jalaväerühm, kuulipidujaüksus, pioneerirühm, planeeritud miiniväli, tankitõrje raketiseade, vastase luure, tagalaüksus jpm. Staabitöös on vajalik üksteise mõistmine, seetõttu pandi punktides proovile meeskonnatööoskus.
Loovusülesandena oli vaja igal võistkonnal oma maakonnamaketile looduslike materjalide abil märkida maakonna suuremad keskused ja vaatamisväärsused. Maketid ühendati ning moodustus imeilus Eesti. Iga võistkond sai aega 5 minutit, et teha oma maakonda/ringkonda tutvustav etteaste.
Võistluspäevade vältel toimus jaotelgi õppetund, kus õpetati, kuidas õigesti telki püstitada ja räägiti erinevaid maskeerimisnippe. Pingete vähendamiseks oli korraldajad lisaks erialaste teadmiste kontolliks koostanud ka varia ülesandeid. Teada sooviti näiteks 7 maailamaimet ja eesti filmide teadmist. Õhtul oli külla kutsutud pillinaine, kelle akordioni saatmisel ühiselt lauldi ja tantsiti kuni hilistundideni.
Pühapäeva hommikul, kui erialane test oli sooritatud, asusid võstkonnad taas rajale. Kui esimesel päeval olid erialased ülesanded, siis teisel päeval pandi proovile võistkondade meeskonnatöö.
Lõplikusse punktiarvestusse läks ka kodutöö, milleks oli ilmaennustus. Ennustuses pidi kirjas olema võistluspäeval oleva ilma temperatuur, õhurõhk, tuule kiirus ja nähtavus. Kodune töö oli vaja korraldajatele saata juba 30. septembriks. Põlva naised olid parimad ilmaennustajad.
Aktiivsed Põlva naised: Kristi Randla, Maarja Siilbek, Katre Neissaar ja Sirje Oru, saabusid võistlustel koju tubli neljanda kohaga. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale