Kui nii mõnelgi muul võistlusel kimbutab naiskodukaitset osavõtjate puudus, siis laskmises seda probleemi ei näi olevat. Kuna iga ringkond võis välja panna kaks võistkonda, olid kõik ringkonnad – Tallinn, Harju ja Rapla – esindatud kahe neljaliikmelise võistkonnaga. Seega oli osavõtjaid kokku 24. Võistlejate tase oli väga kõikuv, oli nii neid, kes intensiivselt trenni teevad, kui ka täiesti algajaid. Tallinna ringkonna eeliseks oli see, et kõik osavõtjad olid suuremal või vähemal määral enne võistlust harjutamas käinud ning kaasas olid ka omad relvad, püstolit tuli aga laenata teistegi ringkondade esindajatele.
Paremad võistlejad selgitati välja nii individuaalselt kui võistkondlikult. Ülesandeks oli lasta 10 lasku sportpüstolist 25 meetri kauguselt ning 30 lasku lamades sportpüssist 50 meetri kauguselt. Nagu ikka läksid arvesse kolme parima võistkonnaliikme tulemused alade lõikes.
Esimesena lasti sportpüssist, enne võistluslaske oli osavõtjatel võimalus 10 minuti jooksul lasta proovilaske ning teha viimased parandused. Iga kümnepadrunilise seeria laskmiseks anti aega 15 minutit, kuid võistlejad said nähtavasti näpistava külma ja ebamugava asendi tõttu üleande sooritamisega hakkama märksa kiiremini. Tallinna esimene võistkond asus kohe esimese ala järel juhtima, järgnes Rapla I ja Tallinn II.
Pärast pausi toimus laskmine püstolitiirus, kuhu mahtus laskma väiksem arv inimesi kui püssi, kuid kuna lasta tuli vaid 5 proovilasku ja 10 lasku püsti seistes, ei veninud võistlus oodatust pikemaks. Püstoli tase oli võistluse peakohtuniku sõnul suhteliselt kesine, võistkondlikus paremusjärjestuses muutusi aga ei toimunud.
Ka individuaalselt saavutasid Tallinna võistlejad kaksikvõidud. Püstolis tuli esimeseks Karin Muru ja teiseks Lemme Berkis Kristel Kaasiku ees Raplast ning püssis oli esikolmik Karin Muru, Inna Turu ja Kristel Kaasiku. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale